Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2014 - 06) naujienų archyvas

Dalyvauti pratybose „Kardo kirtis 2014“ atvyko Danijos kariai
2014-06-09
img

Birželio 9 d. į Lietuvą šešiais civiliniais reisais atvyko pagrindinė pratybose Lietuvoje dalyvaujančio Danijos karių kontingento dalis, apie 700 karių. Danijos kariai iš Karmėlavos oro uosto Lietuvos kariuomenės autobusais, lydimi karo policijos atvyko į Lietuvos kariuomenės Didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomąjį pulką, kur drauge su Lenkijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų kariais pradės pasirengimą tarptautiniams mokymams „Kardo kirtis 2014" vyksiantiems birželio 9-20 dienomis visose trijose Baltijos valstybėse.

null
Juozo Vitkaus inžinerijos batalione vyko sporto žaidynės
2014-06-06
img

Birželio 5 d. Juozo Vitkaus inžinerijos batalione baigėsi savaitę trukusios bataliono sporto žaidynės. Renginio metu buvo varžomasi dėl pereinamosios JVIB sporto žaidinių taurės.

null
Vyko Lietuvos kariuomenės karinio orientavimosi čempionatas
2014-06-06
img

Birželio 5 d Vilniaus m., Tapeliuose vyko Lietuvos kariuomenės karinio orientavimosi čempionatas. Jo metu kariai turėjo įveikti 6,5 km. ir surasti 9 kontrolinius punktus. Varžybos buvo naudojamas topografinis 1:25000 mastelio žemėlapis. Dalyviai varžėsi komandinėje, asmeninėje vyrų ir moterų įskaitoje. Komandą galėjo sudaryti 5 kariai, komandiniam rezultatui buvo sumuojami 4 geriausi komandos dalyvių laikai.

null
Dragūnų bataliono kariai dalyvavo Karjeros ugdymo renginyje – „Diena su kariuomene“
2014-06-05
img

Jaunuoliai mokyklos stadione su G36 automatinių šautuvų muliažais, sužeistųjų gabenimas iš mūšio lauko, vikrumo pasitikrinimas užsidėjus kario ekipuotę, persikėlimas per imituojamą upelį ir t.t. - tai tik kelios akimirkos iš birželio 4 d. Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijoje vykusio Karjeros ugdymo dienos renginio - „Diena su kariuomene“.

null
Brigados „Geležinis Vilkas“ geriausio skyriaus varžybose nugalėjo algirdiečiai
2014-06-05
img

Birželio 4 d. Gaižiūnų poligone (Rukloje, Jonavos r.) vyko jau gilia tradicija tapusios kasmetinės Mechanizuotosios pėstininkų brigados (MPB) „Geležinis Vilkas" geriausio skyriaus varžybos - „Karaliaus takas". Jų metu dėl beveik 20 kg sveriančios pereinamosios taurės ir galimybės ištisus metus vadintis geriausiu Brigados „Geležinis Vilkas" skyriumi tarpusavyje varžėsi 6 skyriaus dydžio padaliniai (10 karių grupė), kurių tarpe buvo ir JAV Sausumos pajėgų Europoje 173-iosios oro desanto brigados parašiutininkai.

null
Artileristai tobulinasi kartu su NATO partneriais
2014-06-05
img

Birželio 2‒3 d. Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione vyko taktikos pratybos be padalinių „Ugninis vilkas III - 2“. Šiose pratybose artileristai žinias ir įgūdžius tobulino kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kariais, kurie šiuo metu yra dislokuoti Lietuvoje, Ruklos miestelyje.

null
Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre lankėsi Danijos karių delegacija
2014-06-05
img

Birželio 4 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre lankėsi Danijos kariuomenės Kovos ir ugnies paramos centro viršininko plk. Ole Bering vadovaujama delegacija. Vizito tikslas - aptarti Danijos ir Lietuvos kariuomenės mokymo centrų tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvas ir planus. Svečiai susitiko su Mokymo centro viršininku plk. ltn. Aleksiejumi Gaiževskiu, Mokymo centro štabo ir kursų viršininkais. Susitikimo metu svečiams iš Danijos buvo pristatyta Mokymo centro istorija, uždaviniai, struktūra, vedami kursai, bendradarbiavimas su įvairiomis Lietuvos ir užsienio institucijomis, ateities planai bei mokymo sąlygos.

null
Eskadronas „Aitvaras“ įvykdė svarbią užduotį (papildyta)
2014-06-05
img

Afganistane viešintis Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Arvydas Pocius birželio 4 d. lankėsi Zabulo provincijoje, kur dalyvavo oficialioje atsakomybės už provincijos saugumą perdavimo vietos pajėgoms ceremonijoje.

null
22-osios „Geležinio Vilko“ vardo suteikimo metinės
2014-06-05
img

Birželio 5 d. iškilminga rikiuote paminėtos „Geležinio Vilko" vardo suteikimo mechanizuotajai pėstininkų brigadai dvidešimt antrosios metinės. Šiai progai paminėti MPB „Geležinis Vilkas" organizavo geriausio skyriaus varžybas „Karaliaus takas", kliūčių ruožo „Vilko takas“ įveikimą ir pėsčiųjų žygį „Vilko pėda".

null
Kariai dalyvavo Vaikystės šventėje
2014-06-02
img

Birželio 1 d. Karaliaus Mindaugo husarų bataliono ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai dalyvavo Vaikystės šventėje, skirtoje paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Šventė panevėžiečiams ir miesto svečiams organizuota prie PC „Babilonas", Panevėžyje.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media