Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Paskutiniai pratybų „Kardo kirtis 2014“ dalyviai ir karinė technika jau pakeliui namo

2014-06-29
image


Birželio 29 d. paskutiniai sąjungininkų kariai ir karinė technika, birželio 10-18 d. Lietuvoje, Gaižiūnų poligone, dalyvavę tarptautinėse pratybose „Kardo kirtis 2014" (angl. Saber Strike), paliko Lietuvos teritoriją ir sėkmingai pajudėjo atgal į savo nuolatinės dislokacijos vietas.

 

Didžioji dalis pratybose „Kardo kirtis 2014" Lietuvoje dalyvavusių karių - apie 700 - iš Lietuvos į Daniją grįžo šešiais civilinių lėktuvų reisais iš Karmėlavos oro uosto birželio 19 ir 20 dienomis. Tiek sava eiga, tiek žemagrindžiais tralais į Klaipėdą iš Ruklos atgabenus apie 500 vienetų Danijos karinės technikos, birželio 24 d. iš Palangos oro uosto į Daniją išskrido dar apie 60 danų karių.

 

Birželio 26 d. iš Klaipėdos jūrų uosto keltu „Corona Seaways" atgal į Danijos Karalystę išplukdyta apie 200 vienetų karinės technikos ir nedidelė grupė karių. Birželio 29 d. toks pat keltas iš Klaipėdos jūrų uosto į Daniją išplukdė ir likusią Danijos kariuomenės karinę techniką bei ją aptarnavusį personalą.

 

Pratybose dalyvavęs Lenkijos Sausumos pajėgų žvalgybos būrys su savo visureigiais „HMMWV" atgal į Lenkiją išvyko birželio 20 d. JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos būrys su šarvuočiais „Stryker" iš Ruklos į tarptautinį Vilniaus oro uostą vyko sava eiga ankstų birželio 22-osios rytą. Iš čia jie buvo sėkmingai parskraidinti į JAV tuo pačiu kariniu lėktuvu „Lockheed C-5 Galaxy", kuriuo ir atskrido į pratybas birželio 7 d.

 

Karinė transporto technika buvo gabenama bei vyko sava eiga bendro naudojimo keliais, atsižvelgiant į kelių būklę ir leidžiamą maksimalią apkrovą.

 

Pasak pratybų „Kardo kirtis 2014" Lietuvoje vadovo Sausumos pajėgų vado generolo majoro Almanto Leikos, toks didelis skaičius įvairios karinės technikos Lietuvos kariams sudarė unikalias sąlygas savo šalyje treniruotis vykdyti įvairias karines operacijas drauge su sąjungininkais. Be to, visiems į Lietuvą treniruotis atvykusiems kariams Lietuvos kariuomenės logistikos specialistai, su įvairių civilinių institucijų pagalba, sėkmingai organizavo bei teikė priimančiosios šalies paramą.

 

„Galiu teigti, kad dabar esame dar labiau pasirengę tinkamai priimti sąjungininkus savo šalyje ir tai neabejotinai sustiprina mūsų gynybinius pajėgumus", - akcentavo gen. mjr. A. Leika.

 

Gaižiūnų poligone vykusiose lauko taktinėse pratybose dalyvavo per 2 tūkst. karių iš Danijos karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos ir Lietuvos. Pratybose buvo naudojama apie 800 karinės technikos vienetų, dauguma kurių - apie 500 - atvyko iš Danijos.

 

Danai į pratybas Lietuvoje pirmą kartą atsigabeno kovos tankus „Leopard 2 A5", šarvuotas pėstininkų kovos mašinas CV 9035, G4 modifikacijos vikšrinius šarvuočius M113, ratines kovos mašinas „Piranha", šarvuotus medicinos sunkvežimius „Duro" bei kitą karinę techniką. Būrys iš JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos pratybose veikė su ratinėmis šarvuotomis kovos mašinomis „Stryker", Lenkijos kariuomenės žvalgybos būrys - su kariniais visureigiais HMMWV ir keturačiais motociklais.

 

 

 

***

Šių metų pratybose „Kardo kirtis" dalyvavo rekordinis karių skaičius - daugiau nei 4,5 tūkst. karių iš dešimties NATO ir partnerių šalių: Danijos, Estijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos ir Suomijos. Keli šimtai jų treniravosi Estijoje, apie 2 tūkst. - Latvijoje ir apie 2,3 tūkst. - Lietuvoje.

 

 

JAV Sausumos pajėgų organizuotos kasmetės pratybos „Kardo kirtis" šiemet Baltijos valstybėse vyko ketvirtą kartą. Jose buvo siekiama treniruoti NATO jungtinių karinių vienetų sąveiką, veiksmų suderinamumą ir pasirengimą vykdyti gynybines ir puolamąsias operacijas. Pratybose „Kardo kirtis 2014" vienu metu visose Baltijos šalyse vyko brigados lygmens štabų mokymai, o Latvijoje ir Lietuvoje - ir lauko taktikos pratybos.

 

 

Daugiau apie pratybas: http://bit.ly/1kxCvtt  

Nuotraukos vyr. ltn. Ervino Tylerto

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media