Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Alytaus savanoriams vadovaus majoras S. Papiliauskas

2014-07-29
image

Liepos 29 d. Alytuje, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono rikiuotės aikštėje, iškilmingos ceremonijos metu vadovavimą Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinei perėmė majoras Svajūnas Papiliauskas. Jis pareigose pakeitė trejus metus rinktinei vadovavusį pulkininką leitenantą Rimantą Jarmalavičių.

 

Tarnybą rinktinėje baigęs  plk. ltn.  R. Jarmalavičius nuo rugpjūčio 1 d. skiriamas į diplomatinę tarnybą ir eis gynybos atašė Lenkijai, Čekijai, Kroatijai, Slovakijai, Slovėnijai ir Vengrijai pareigas.

 

Mjr. S. Papiliauskas iki paskyrimo naujuoju  KASP 1-osios rinktinės vadu vadovavo Rukloje  dislokuotam Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono štabui.

 

Mjr. S. Papiliauskas krašto apsaugos sistemoje tarnauja nuo 1991 m., kai įstojo į tuometinės Savanoriškąją krašto apsaugos tarnybos Kauno rinktinės savanorių kuopą. Karininkas yra dalyvavęs tarptautinėje misijoje Serbijoje ir Juodkalnijoje, tarnavo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, vadovavo Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko Žvalgų mokyklai, ėjo kitas pareigas kariuomenės padaliniuose.

 

Mjr. S. Papiliauskas yra baigęs Vilniaus pedagoginį universitetą, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją Jis taip pat mokėsi Baltijos gynybos koledže Estijoje, kur baigė vyresniųjų štabo karininkų ir jungtinį vadų ir štabo karininkų kursus.

 

Už puikią tarnybą mjr. S. Papiliauskas ne kartą yra skatintas įvairiomis padėkomis, apdovanotas krašto apsaugos sistemos ir kitais valstybiniais, NATO apdovanojimais. S. Papiliauskas yra vedęs, augina dukrą ir sūnų.

 

Alytuje KASP Dainavos apygardos rinktinė yra viena iš šešių Lietuvos kariuomenės KASP rinktinių, suformuotų teritoriniu pagrindu. Dainavos apygardos teritorija yra pietinėje ir pietvakarinėje Lietuvos dalyje, ribojasi su Baltarusija, Lenkija ir Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi.

 

KASP Dainavos apygardos 1-ąją rinktinę sudaro rinktinės štabas, devynios pėstininkų,  Štabo ir aptarnavimo kuopos. Keturios iš jų  dislokuotos Alytuje, dvi Marijampolėje, viena Vilkaviškyje, po vieną  Lazdijuose, Druskininkuose ir Varėnoje.

 

Šiuo metu KASP tarnauja daugiau nei keturi tūkstančiai karių savanorių. Jie  yra rengiami ginti valstybės sausumos teritoriją, dalyvauti tarptautinėse operacijose, prireikus teikti priimančiosios šalies paramą sąjungininkų ginkluotosioms pajėgoms. Savanoriai taip pat yra pasirengę teikti pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms.  KASP vadovauja pulkininkas  Romualdas Moldaris.

 

Stiprindama savanorių pajėgas kaip aktyviojo rezervo branduolį, Krašto apsaugos ministerija planuoja per artimiausius metus siekti, kad savanorių skaičius būtų ne mažesnis nei 4 800 karių.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media