Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Inauguruotas naujasis Lietuvos kariuomenės vadas – gen. mjr. Jonas V. Žukas

2014-07-24
image

Liepos 24 d. Katedros aikštėje Vilniuje iškilmingos Lietuvos kariuomenės vado pasikeitimo ceremonijoje penkerių metų kadencijai inauguruotas naujasis kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas. Jis pakeitė kariuomenei nuo 2009 m. vadovavusį generolą leitenantą Arvydą Pocių.

 

Vadų pasikeitimo ceremonijoje dalyvavusi Lietuvos Respublikos Prezidentė ir vyriausioji ginkluotųjų pajėgų vadė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad naujojo Lietuvos kariuomenės vado laukia svarbūs darbai: savarankiškos ir kolektyvinės gynybos pajėgumų didinimas, oro erdvės apsauga, kariuomenės sukomplektavimas, rezervo rengimas ir savanoriškų pajėgų stiprinimas.

 

Kaip teigė Prezidentė, Lietuva jau 10 metų yra lygiavertė NATO narė, o narystė šioje organizacijoje yra stiprus šalies gynybos ramstis. Todėl vienas didžiausių uždavinių Lietuvos kariuomenei - ir toliau vykdyti kilnią kario misiją, sėkmingai ginti šalį ir užtikrinti jos žmonių saugumą. Pasak šalies vadovės, neseniai priimtas sprendimas padidinti Lietuvos kariuomenės finansavimą leis Lietuvos kariams dar sėkmingiau vykdyti šias užduotis.

 

„Naujajam kariuomenės vadui tenka perimti vadovavimą kariuomenei neramiu laikotarpiu, kai yra ypač svarbi kariuomenės parengtis atremti naujas grėsmes. Tikiu, kad kartu su naujuoju vadu sustiprinsime valstybę ir kariuomenę", - sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

 

Vadovaujantis rikiuotės ir karinių ceremonijų statutu, Katedros aikštėje Prezidentė iškilmingai prisaikdino gen. mjr. J. V. Žuką ir perdavė jam kariuomenės vado valdžios regalijas - kariuomenės vado ženklą, skeptrą ir kariuomenės vėliavą. Ceremonijos metu kariuomenės vadą pagerbė visų Lietuvos kariuomenės pajėgų ir padalinių būriai su kovinėmis vėliavomis.

 

Ceremonijoje taip pat dalyvavo Seimo ir Vyriausybės atstovai, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė, užsienio šalių diplomatų, valstybės institucijų ir visuomeninių organizacijų atstovai, kiti svečiai.

 

Lietuvos kariuomenės vadą penkerių metų kadencijai skiria Prezidentas Seimo pritarimu, o krašto apsaugos ministras teikia Prezidentui pasiūlymus dėl kariuomenės vado kandidatūrų.

 

Alfredo Pliadžio nuotraukos

 

Kariuomenės vado pasikeitimo ceremonijos fotogalerija oficialiame KAM Facebook puslapyje

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media