Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karinių jūrų pajėgų laivai dalyvavo žuvusiųjų jūroje pagerbimo ceremonijoje

2014-07-26
image

Liepos 26 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų laivai - patrulinis laivas „Aukštaitis" (P14) ir paieškos ir gelbėjimo laivas „Šakiai" su garbiais svečiais išplaukė į jūrą, kur dalyvavo per Jūros šventę Klaipėdoje tradicinėje tapusia žuvusiųjų jūroje pagerbimo ir vainikų nuleidimo į vandenį ceremonijoje.

 

Šiemet Klaipėdoje vykstanti Jūros šventė 2014 yra jubiliejinė, nuo 1934 m. mininti savo 80-ąsias metines. Šia proga vainikų nuleidimo į vandenį ceremonijoje jūroje ir kituose įvairiuose šventės renginiuose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Respublikos prezidentė su kitais garbingais svečiais į jūrą išplaukė laivu „Aukštaitis". Viename svarbiausių Jūros šventės renginių - vainikų nuleidimo į vandenį ceremonijoje jūroje iš viso dalyvavo apie 30 laivų, atstovaujančių įvairias valstybines ir Klaipėdos uosto organizacijas ir bendroves. Laivų formuotei vadovavo laivas „Aukštaitis".

 

Ceremonijos metu iš laivo „Aukštaitis" (P14) į jūrą iškilmingai buvo nuleisti Lietuvos Respublikos Prezidentės, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų, Susisiekimo ir Žemės ūkio ministerijų, Klaipėdos ir Biržų savivaldybių, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados, Lenkijos Respublikos ir Rusijos Federacijos konsulatų Klaipėdoje, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos ir Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos bei Lietuvos jūrininkų sąjungos vainikai. Be šalies vadovės šioje iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo Karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, t. p. su laivu „Aukštaitis" bendradarbiaujančio Biržų miesto delegacija, ministerijų atstovai, JAV ambasados bei Lenkijos ir Rusijos konsulatų Klaipėdoje atstovai bei kiti garbingi svečiai. Maldą už žuvusius jūroje sukalbėjo Karinių jūrų pajėgų kapelionas komandoras leitenantas Remigijus Monstvilas.

 

Ši ceremonija tai kasmetinė, viena seniausių ir gražiausių Jūros šventės tradicijų, užgimusių dar 1934 metais organizuojant pirmąsias jūros šventes Klaipėdoje ir į jas pritraukiant kuo platesnę to meto Lietuvos visuomenę. Šioje ceremonijoje kasmet jūroje pagerbiami tie, kurie žuvo jūroje taip pat ir tie kurie paaukojo savo gyvenimus garsindami Lietuvą, kurdami jūrinės valstybės pamatus, puoselėdami ir kurdami mūsų šalies jūreivystės istoriją.

 

Pranešimą parengė Karinių jūrų pajėgų štabo civilių ir karių bendradarbiavimo skyriaus vyresnysis specialistas seržantas Audrius Vitkauskas.

 

Nuotraukų autorius: jrv. Giedrius Banys.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media