Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karščiu alsuojančiose pratybose „Ulono ugnis 2014“ – Sausumos pajėgų ir JAV kariai

2014-07-31
image

Liepos 30 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.) įsibėgėja Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kuopos lygmens lauko taktikos pratybos  „Ulono ugnis 2014". Jose visą savaitę ulonai kartu su JAV kariais iš 173-osios oro desanto brigados 91-ojo kavalerijos pulko ir kitų  Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų treniruojasi gynybos ir puolimo veiksmų.

 

Liepos 29 dieną kariai iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių žvalgybos vienetų kartu su JAV kariais vykdė priverstinio parašiuto skleidimo šuolius. Šis užduotos -  Birutės ulonų bataliono karių pratybų „Ulono ugnis 2014" dalis.

 

„Šios pratybos mums išskirtinės tuo, kad turime galimybę atlikti ir treniruotis bendrus veiksmus su JAV kariais, pasidalyti vieni kitų patirtimi. Tai mums išties svarbi ir labai naudinga patirtis," - Ulonų bataliono karys skyriaus vadas seržantas Artūras Vilius.

 

Po šuolio kariai atliko žygį pėsčiomis ir su transporto priemonėmis iki Sausumos pajėgų kuopų susitelkimo rajonų ir įsiliejo į kuopos lygmens lauko taktikos pratybas.

 

Pratybas pradėję žygiu ir užėmę susitelkimo rajoną kariai treniruojasi gynybos ir puolimo veiksmus, tobulina  praktinius įgūdžius atliekant bendras užduotis kartu su sąjungininkais.

 

Mokymai tęsis visą savaitę, per jas Ulonų bataliono kariai kartu su sąjungininkais iš JAV dar atliks žygį, vykdys puolimo operaciją, stabdymo veiksmus bei gynybą. Pratybos baigsis rugpjūčio 2 d. kuopos lygmens puolimo operacija su koviniu šaudymu.

 

Pagrindinis dėmesys šiose pratybose skirimas Ulonų bataliono II motorizuotųjų pėstininkų kuopos pasirengimui tarptautinėms pratyboms. Rudenį ulonai vyks į Vokietijoje vyksiančias „Kardo jungtis" (angl. „Saber Junction").

 

„Ulonų tvirtas ryžtas ir užsispyrimas, jų nepalaužia net vasaros kaitra," -  apie  neįprastai karštų orų įtaką kariams pratybų metu sakė Ulonų bataliono operacijų planavimo skyriaus viršininkas   kapitonas Remigijus Zavackis. Karininkas pabrėžia, kad pratybose atsižvelgiama į į tokias sąlygas, kariai geria daug vandens, vidurdienį sumažinamas ir pratybų tempas.

 

Lietuvoje JAV kariai dislokuoti nuo šių metų balandžio pabaigos, kai NATO narė JAV, demonstruodama savo įsipareigojimus NATO ir siekdama palaikyti sąveikumą su sąjungininkų pajėgomis, į Lietuvą atsiuntė savo karius. Tokias pačias pajėgas JAV atsiuntė ir į Lenkiją, Latviją bei Estiją.

 

Nuo dislokacijos Lietuvoje pradžios JAV kariai įsitraukė į visoje Lietuvoje vykstančias Sausumos pajėgų kovinio rengimo pratybas.

 

Lietuva atvykusiems JAV kariams suteikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą apgyvendinimą, maitinimą, logistinę pagalbą, kt. Planuojama, kad rotuodamiesi JAV kariai Lietuvoje bus iki šių metų pabaigos.

 

JAV kariai šiuo metu yra dislokuoti Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje.

 

Asmuo ryšiams: majorė Joana Polekauskienė, mob.  8 616 26943.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media