Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Laivas „Šakiai“ dalyvavo tarptautinėse paieškos ir gelbėjimo pratybose

2014-07-30
image

Liepos 28-29 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų paieškos ir gelbėjimo ir taršos likvidavimo laivas „Šakiai" dalyvavo trišalėse paieškos ir gelbėjimo pratybose „SAREX 14". Tai yra kasmetinės tarptautinės civilinės pratybos, kuriose dalyvauja Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos laivai su civilių įgulomis.

 

Pratybas kasmet organizuoja ir joms vadovauja viena pratybų dalyvių. Trišaliai mokymai vyko Lenkijos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje, juos organizavo ir koordinavo Gdynės (Lenkija) Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras. Pratybose dalyvavo devyni laivai ir du orlaiviai.

 

Pratybų scenarijaus metu buvo imituojama avariją patyrusio ir dingusio laivo paieška. Reaguodama į susidariusią situaciją Lenkijos jūrų gelbėjimo ir koordinavimo centras Gdynėje kreipėsi pagalbos į kaimyninių valstybių - Lietuvos ir Rusijos jūrų gelbėjimo ir koordinavimo centrus dėl pagalbos ieškant dingusio laivo.  

 

Tokios tarptautinės pratybos organizuojamos siekiant patikrinti ir tobulinti šalių pasirengimą veikti bendrai ir koordinuotai vykdant paiešką ir gelbėjimą jūroje.

 

Pratybos organizuojamas pagal 2009 m. spalį pasirašytą trišalį Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos susitarimą.

 

Karinių jūrų pajėgų archyvo nuotrauka

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media