Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pabradės poligone šaudymo įgūdžius tobulino Lietuvos ir JAV kariai

2014-07-28
image

Liepos 23-25 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.) Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir JAV Sausumos pajėgų 173-iosios oro desanto brigados 91-ojo kavalerijos pulko kariai dalyvavo bendrose kovinio šaudymo pratybose, kur dalijosi patirtimi ir gludino šaudymo įgūdžius.

 

Kovinio šaudymo pratybose kariai naudojo sunkiuosius kulkosvaidžius „Browning“ (M2HB), 60 mm. ir 120 mm. minosvaidžius.

 

Pasak karių, pratybose jie susipažino su sąjungininkų naudojama ginkluote, pasidalijo patirtimi vykdant kovinius šaudymus.

 

Pratybose su JAV kariais dalyvavo kariai iš brigados „Geležinis Vilkas“ padalinių: LDK Algirdo, Didžiojo kunigaikščio Kęstučio ir Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotųjų batalionų.

 

JAV kariai iš 173-iosios oro desantininkų brigados Lietuvoje dislokuoti nuo šių metų balandžio pabaigos, kai NATO sąjungininkė JAV, demonstruodama savo įsipareigojimus NATO ir siekdama palaikyti sąveikumą su sąjungininkų pajėgomis, į Lietuvą atsiuntė savo karius. Tokias pačias pajėgas JAV atsiuntė ir į Lenkiją, Latviją bei Estiją.

 

Nuo dislokacijos Lietuvoje pradžios JAV kariai įsitraukė į visoje Lietuvoje vykstančias Sausumos pajėgų kovinio rengimo pratybas.  JAV kariai kartu su Lietuvos kariais jau dalyvavo pratybose  „Juodoji strėlė", bendrose JAV ir Baltijos valstybių pratybose „Kardo kirtis", kituose  didesnės ir mažesnės apimties mokymuose.

 

Paskutinę liepos savaitę prasidėsiančiose lauko taktikos pratybose „Gynyba/Puolimas“ JAV kariai treniruosis su Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariais.

 

Iki metų pabaigos Lietuvos sausumos pajėgų ir JAV kariai dalyvaus tarptautinėse pratybose „Kardų susikirtimas“, prisijungs prie kitų įvairių Lietuvos kariuomenės artilerijos/minosvaidžių padalinių pratybų.

 

Lietuva atvykusiems JAV kariams suteikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą apgyvendinimą, maitinimą, logistinę pagalbą, kt. Planuojama, kad rotuodamiesi JAV kariai Lietuvoje bus iki šių metų pabaigos.

 

JAV kariai dabar yra dislokuoti Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje.

 

MPB „Geležinis Vilkas“ informacija ir nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media