Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Tarptautinės karinių parašiutininkų mokyklų varžybos

2014-07-31
image

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų parašiutininkų komanda, jau kelis metus iš eilės dalyvauja Tarptautinėse karinių parašiutininkų mokyklų varžybose Challenge Inter-Ecoles de Parachutisme (CIEP). Šiais metais liepos 19-26 d. Vokietijoje, Schongau mieste vykusiose varžybose buvo rungiamasi šaudymo, orientavimosi, plaukimo su karine uniforma, desantinių ir tikslaus nusileidimo šuolių rungtyse.

 

Šiose varžybose dalyvaujantys kariai susipažįsta su parašiutinės įrangos, ekipuotės, ginkluotės ir naudojamų procedūrų įvairove bei naujovėmis. Renginyje vyksta karinių parašiutinio rengimo centrų ir mokyklų simpoziumai šuolių parašiutu saugumo ir parašiutinio rengimo organizavimo klausimais.

 

Šiemet varžybose dalyvavo aštuonios komandos iš Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Lenkijos, Estijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos ir Lietuvos. Portugalija delegavo tik savo atstovus.

 

Šiais metais Lietuvos komandai labiausiai sekėsi desantinių nusileidimo šuolių rungtyje, kur asmeninėje įskaitoje buvo iškovotas aukso medalis ir komanda užėmė trečiąją vietą. Lietuvos komanda taip pat pasižymėjo šaudymo rungtyje. Komandos kapitonas nusileidęs dviem Vokietijos atstovams, iškovojo trečiąją vietą. Bendroje įskaitoje Lietuvos komanda buvo šešta.

 

Sausumos pajėgų komanda, sukomplektuota iš Sausumos pajėgų, KASP štabo ir „Geležinio Vilko" brigados Žvalgybos kuopos karių turėjo galimybę pasirungti su kitų valstybių atstovais, pasisemti varžybinės patirties, susipažinti su kitų šalių naudojamomis priemonėmis ir ginkluote bei parvežti gerų emocijų ir motyvacijos tolimesnei tarnybai.

 

Tarptautinės karinių parašiutininkų mokyklų varžybos įvairiose Europos šalyse vyksta nuo 1980 metų. Kiekvienais metais varžybas organizuoja vis kita šalis. 2015 metais 36-ąsias CIEP varžybas patikėta organizuoti Lenkijos kariuomenei.

 

Št. srž. Skirmanto Marcinkevičiaus, mjr. Audriaus Miečiaus ir vokiečių fotografo

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media