Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Tradiciniame Medininkų aukų pagerbimo bėgime – Sausumos pajėgų kariai

2014-07-29
image

Liepos 27 d. tradiciniame Medininkų žudynių aukoms pagerbti skirtame estafetiniame bėgime Medininkai - Vilnius šiemet dalyvavo rekordinis skaičius dalyvių - daugiau kaip 350. Šiemet bėgime dalyvavo 14 komandų  iš Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų. Jų tarpe ir 2 JAV karių  komandos  iš Lietuvoje dislokuotos  JAV 173-osios oro desanto brigados 91-ojo eskadrono A kuopos ir JAV ambasados.

 

Bėgikai 12 val. startavo Medininkų poste prie memorialo žuvusiems ir finišavo prie Antakalnio kapinių.

 

Liepos 31 d. sukanka 23 metai, kai Medininkų pasienio poste buvo nužudyti 7 Muitinės, Policijos ir Pasienio apsaugos tarnybos pareigūnai. Kiekvienam iš jų pagerbti skirtas vienas iš 7 estafetinio bėgimo etapų.

 

Jungtinei Sausumos pajėgų grupei vadovavo ir bėgime dalyvavo Sausumos pajėgų vadas gen. mjr. Almantas Leika. Pasak generolo, simboliška estafetinį bėgimą drauge su gausia Sausumos pajėgų karių grupe pabaigti Antakalnio kapinėse, po finišo atžygiuoti kartu su Sausumos pajėgų žygio vėliavomis prie Laisvės gynėjų kapų Antakalnio memoriale, prie paminklo Žuvusiems už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę padėti gėlių ir pagerbti Medininkuose žuvusius valstybės pareigūnus. Tai naujai gimstanti Sausumos pajėgų tradicija.

 

Bendroje įskaitoje tarp Sausumos pajėgų komandų greičiausi buvo KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai. KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės komanda buvo antra. Tretieji atbėgo JAV 173-osios oro desanto brigados 91-ojo eskadrono A kuopos kariai.

 

Teksto ir nuotraukų autorius eilinis Vilius Džiavečka

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media