Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariuomenės Jungtiniame štabe buvo aptartos kariuomenės aktualijos, pristatyti ateities planai

2014-12-19
image

Gruodžio 19 d. Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe Vilniuje Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas susitiko su kariuomenės pajėgų, štabų, valdybų ir dalinių vadais. Susitikimas surengtas siekiant aptarti Lietuvos kariuomenės aktualijas, dalyvavimą tarptautiniuose renginiuose ir projektuose ir pateikti tolimesnes veiklos gaires.

 

„Šiandien ir ateinančiais metais turėtume akcentuotis į tris dalykus: į karius, jų aprūpinimą reikiamomis priemonėmis ir motyvaciją. Noriu, kad tai suprastume visi vienodai ir tokių veiklos krypčių laikytumėmės", - sakė renginyje apsilankęs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

 

Ministras vadams akcentavo, kad kitąmet pirmiausiai bus stengiamasi pagerinti komplektavimo personalu situaciją sausumos pajėgų batalionuose. Pasak jo, iš karto karius aprūpinti visa reikiama ginkluote, karine technika, įranga ir ekipuote, krašto apsaugos sistemos finansavimas dar neleidžia, todėl bus siekiama patenkinti ne visus, o pačius svarbiausius poreikius, pagal nustatytus prioritetus. Karių motyvacijai kelti ministras planuoja siekti įvesti kai kurias finansines priemones.

 

„Greta pasirengimo ginkluotai šalies gynybai, kariuomenė turi būti ir lyderė kovoje su informacinio pobūdžio grėsmėmis. Kovodami tokio tipo kare pirmiausiai patys turime būti patriotiškumo ir pilietiškumo pavyzdys mūsų visuomenei. Turime būti kiek įmanoma atviri ir stengtis sudaryti sąlygas mūsų visuomenei įsitikinti, kas iš tiesų esame ir ką veikiame", - įsitikinęs J. Olekas.

 

Kariuomenės vadas gen. mjr. J. V. Žukas vadams pristatė savo atnaujintą Lietuvos kariuomenės misiją, viziją, vertybes, išsakė veiklos ir tarptautinio bendradarbiavimo prioritetus, aptarė bendradarbiavimą su kitomis šalies vidaus tarnybomis ir supažindino su siektinais rezultatais.

 

„Nepaisant to, kad esame NATO nariai, pirmiausiai turime būti pasiruošę ginti savo šalį savarankiškai. Sieksiu, kad vėl gerintume kariuomenės pajėgų, padalinių ir kitų vidaus tarnybų sąveiką", - pabrėžė kariuomenės vadas.

 

Kariuomenės vadas taip pat akcentavo poreikį stiprinti kariuomenės rezervo pajėgumus ir jų integraciją į reguliarius vienetus, išlaikyti turimą ginkluotę, techniką ir įrangą kol bus įsigyta nauja, gerinti sąveiką su sąjungininkais.

 

„Rengdamiesi šalies gynybai turime geranoriškai bendradarbiauti su kitomis šalies jėgos struktūromis: turime keistis žvalgybine informacija, drauge treniruotis, pasidalinti užduotimis ir funkcijomis, aiškiai žinoti vieni kitų galimybes, nes gali ateiti diena, kai atsidursime viename apkase", - sakė gen. mjr. J. V. Žukas.

 

Pranešimus renginio metu taip pat skaitė Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos, Krašto apsaugos ministerijos Ginkluotės ir valdymo sistemų departamento, Pajėgumų planavimo departamento, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo, Strateginės komunikacijos departamentų atstovai bei kariuomenės vyriausiasis puskarininkis. Jų metu dėmesys skirtas karinio rengimo, karių dalyvavimo tarptautinėse operacijose ir budėjimuose, drausmės, ginkluotės, technikos ir įrangos įsigijimo, kitiems aktualiems klausimams.

 

Tokio pobūdžio Lietuvos kariuomenės vado susitikimai su visų kariuomenės pajėgų, štabų ir karinių vienetų vadais paprastai rengiami kas pusę metų.

 

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kpt. Mindaugas Neimontas


Tel. (8 5) 278 5091, mob. 8 682 25359, el. paštas: [email protected]

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media