Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos ir Danijos kariuomenių vadai aptarė karinį bendradarbiavimą

2014-12-18
image

Gruodžio 16-17 d. Kopenhagoje vyko oficialus Lietuvos kariuomenės vado generolo majoro Jono Vytauto Žuko ir Danijos Karalystės kariuomenės vado generolo Peterio Bartramo (Peter Bartram) susitikimas, kurio metu buvo aptarta regioninio saugumo situacija, dvišalis bei daugiašalis karinis bendradarbiavimas, dalyvavimo tarptautinėse operacijose ir kiti klausimai, apsikeista nuomonėmis dėl NATO viršūnių susitikime Velse priimtų sprendimų įgyvendinimo.

 

„Danija yra viena iš seniausių ir artimiausių mūsų partnerių. Per du dešimtmečius bendradarbiavimo, tarp mūsų kariuomenių yra susiformavę išties glaudūs ryšiai. Noriu pažymėti, kad danai labai geranoriškai prisideda tiek prie mūsų karių rengimo, tiek ir prie saugumo priemonių Lietuvoje stiprinimo", - sakė Lietuvos kariuomenės vadas.

 

Kariuomenių vadai susitikime sutarė, kad nuo 2006 m. vykdomas dvišalis bendradarbiavimo projektas LITBRIG, pagal kurį Lietuvos kariuomenės Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas" yra priskirta Danijos kariuomenės Sausumos pajėgų divizijai, yra vienas iš sėkmingiausių bendradarbiavimo projektų ir turėtų būti tęsiamas ateityje.

 

„Projektas LITBRIG didina Lietuvos bei Danijos karių gebėjimą planuoti ir valdyti bendras karines operacijas, veikti tarptautinėje aplinkoje. Jei ne šis projektas, mūsų brigados štabas neturėtų galimybių realiai treniruotis veikti divizijos lygmens vienete", - sakė gen. mjr. J. V. Žukas.

 

Vizito metu gen. mjr. J. V. Žukas Danijos kariuomenės vadui gen. P. Bartramui išreiškė ypatingą padėką už birželį į Lietuvą atsiųstą bataliono kovinę grupę (apie 900 karių) su visa karine technika treniruotis drauge su mūsų kariais tarptautinėse pratybose „Kardo kirtis 2014": „Tai buvo unikali praktinė galimybė mūsų kariams gerinti veiksmų suderinamumą ir sąveiką".

 

Gruodžio 17 d. Danijos kariuomenės vadovybė surengė iškilmingą Lietuvos kariuomenės vado sutikimo ceremoniją. Jos metu gen. mjr. J. V. Žukas atidavė pagarbą danų garbės sargybos kuopai ir pagerbė tarptautinėse misijose žuvusius Danijos karius - padėjo gėlių prie jiems atminti skirto monumento.

 

Danija ir Lietuva karinėje srityje bendradarbiauja nuo 1994 m., kai Lietuvos kariai pradėjo dalyvauti taikos palaikymo operacijose. Daugiau kaip tūkst. Lietuvos karių buvo parengti misijoms padedant Danijos kariuomenei. Lietuvos kariai Danijos kontingento sudėtyje tarnavo tarptautinėse operacijose Kroatijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Kosove, Irake. Danijos kariai yra tarnavę Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės sudėtyje.

 

Danija padėjo parengti ir apginkluoti Lietuvos kariuomenės Artilerijos batalioną, nuolat teikia paramą mokant Lietuvos karius, rengia bendras karines pratybas, siunčia savo karius dalyvauti pratybose Lietuvoje.

 

Danijos Karališkųjų oro pajėgų kariai su naikintuvais jau keturis kartus yra dalyvavę NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse, o 2014 m. gegužės-rugpjūčio mėn. buvo skyrusi šešis naikintuvus Baltijos oro policijos misijos sustiprinimui.

 

Danijos kariuomenės nuotraukos

 

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kpt. Mindaugas Neimontas

Tel. (8 5) 278 5091, mob. 8 682 25359, el. paštas: [email protected]

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media