Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2014 - 12) naujienų archyvas

Husarai dalyvavo „Maltiečių sriubos“ akcijoje
2014-12-09
img

Gruodžio 6 d. Panevėžio miesto Laisvės aikštėje ir centrinėje turgavietėje panevėžiečiai ir miesto svečiai buvo tradiciškai kviečiami pasivaišinti gerumą simbolizuojančia sriuba ir taip prisidėti prie Maltos ordino pagalbos tarnybos organizuojamos akcijos „Maltiečių sriuba". Šiemet tokia gerumo akcija organizuota jau devintą kartą, ja prieš artėjančias didžiąsias metų šventes siekta atkreipti visuomenės dėmesį į vienišus, senus, sergančius žmones ir būtinybę jiems padėti.

null
Lietuvos kariuomenės budinčiuose vienetuose įvestas aukštesnis parengties lygis
2014-12-08
img

Gruodžio 7 d. budinčiuose Lietuvos kariuomenės vienetuose - Greitojo reagavimo pajėgose ir kai kuriuose Taikos meto užduočių operacinių pajėgų vienetuose - įvestas aukštesnis parengties lygis. Esant aukštesniam parengties lygiui šioms pajėgoms priskirti kariai yra nuolatinės parengties ir vykdo tarnybą karinėse teritorijose.

null
Lietuvos kariuomenės vadas:
2014-12-07
img

Gruodžio 5 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas ir jį lydinti delegacija aplankė NATO taikos rėmimo operacijoje Afganistane tarnaujančius Lietuvos karius.

 

"Nepaisant to, kad nuo kitų metų Afganistane NATO tęs savo veiklą naujos operacijos rėmuose ir žymiai sumažins joje dalyvausiančių karių skaičių, Lietuva tęs savo indėlį į NATO veiklą šioje šalyje ir šiai operacijai skirs iki šimto karių. Tai yra ne tik mūsų, bet ir NATO interesas, tai - aukšto mūsų karių įvertinimo rezultatas", - patikino Lietuvos kariuomenės vadas.

null
Lietuvos kariai atsisveikino su ketvirtąja JAV karių pamaina
2014-12-06
img

Gruodžio 5 d. Ruklos įguloje per atsisveikinimo ceremoniją išlydėti Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų I-sios divizijos I-osios brigados kariai. Tai jau ketvirtoji JAV Sausumos pajėgų karių pamaina užbaigusi savo rotaciją Lietuvoje. Daugiau nei du mėnesius bendrose kovinio rengimo pratybose dalyvavusius JAV karius sausio mėn. pradžioje pakeis kita JAV karių grupė, kuri tęs bendrus mokymus su Lietuvos kariais.

null
Valstybės ginkluotosios gynybos pratybos „Gintarinė drąsa 2014“
2014-12-05
img

Gruodžio 1-4 d. Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje vyko tyrinėjamosios valstybės ginkluotos gynybos pratybos „Gintarinė drąsa 2014". Jų metu daugiau nei 200 dalyvių iš įvairių valstybės institucijų treniravosi vykdyti šalies ginkluotos gynybos planavimą.

null
Mokymo centre parengti kariai gebės efektyviai valdyti M2HB kulkosvaidį
2014-12-05
img

Gruodžio 5 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (JLMC) baigėsi 3 savaites trukęs M2HB kulkosvaidžio kulkosvaidininko kursas, kurio metu JLMC ekspertai ir instruktoriai kartu su jiems talkinusiais neetatiniais instruktoriais iš kitų Sausumos pajėgų padalinių, parengė Sausumos pajėgų ir Karinių jūrų pajėgų vienetų M2HB kulkosvaidžio kulkosvaidininkus, gebančius valdyti ir prižiūrėti šio tipo ginklus.

null
Oro gynybos batalione – geriausių metų karių apdovanojimai
2014-12-05
img

Gruodžio 4 d. Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione buvo minima Šv. Barboros - artileristų, gaisrininkų ir visų kitų, kuriems tenka susidurti su mirtinais pavojais - globėjos diena.

Tradiciškai šią dieną batalione apdovanojami geriausi kariai - eilins, puskarininkis ir karininkas. Kandidatūros apdovanojimams paprastai pateikiamos iš anksto, o nugalėtojai skelbiami tik renginio dieną.

null
Estijoje susitiko Baltijos šalių kariuomenių Sausumos pajėgų vadai
2014-12-04
img

Gruodžio 1 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika ir Latvijos Sausumos pajėgų vadas plk. Martinš Liberts oficialiu Estijos Sausumos pajėgų vado pulkininko Artūro Tiganiko (Artur Tiganik) kvietimu, dalyvavo Estijoje vykusiame Baltijos šalių kariuomenių Sausumos pajėgų vadų susitikime.

null
Kęstučio batalionui paskirtas naujas vadas
2014-12-03
img

Gruodžio 1 d. Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione vyko kovinės vėliavos perdavimo ceremonija naujai paskirtam bataliono vadui pulkininkui leitenantui Arūnui Gajauskui. Renginyje dalyvavo Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas  pulkininkas Raimundas Vaikšnoras, brigadai pavaldžių batalionų vadai,  Tauragės apskrities jėgos struktūrų padalinių vadai, civilinės valdžios ir žiniasklaidos atstovai.

null
Pratybose „Tvirtas atsakas 2014“ kariai treniravosi vykdyti taikos meto užduotis
2014-12-02
img

Lapkričio 27‒30 d. įvairiose šalies vietovėse vyko Taikos meto užduočių operacinių pajėgumų Sausumos pajėgų elemento trečios pamainos (TMU OP SPE-3) padalinių pratybos, kuriose bendrai dalyvavo per 300 karių. Šių mokymų tikslas - patikrinti budinčių padalinių gebėjimą reaguoti į netikėtai kylančias grėsmes bei tobulinti sąveikos su kitomis valdžios institucijomis procedūras.

null
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media