Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Ulonų bataliono kariai treniravosi Alytaus mieste

2014-12-18
image

Gruodžio 16-18 d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono padaliniai vykdė planines kovinio rengimo pratybas Alytaus mieste. Pratybos buvo ypatingos tuo, kad bataliono motorizuotosios pėstininkų kuopos kariai treniravosi apgyvendintoje vietovėje - atliko taktinį žygį naudojant vikšrinius šarvuotus transporterius M113.

 

„Šiuolaikiniai kariniai konfliktai, deja, neaplenkia miestų, todėl tikslingai surengėme pratybas mieste. Bataliono kariai įgijo vertingos patirties, kuri, reikalui esant, būtų panaudota ginant tiek Alytų, tiek ir kitus Lietuvos miestus bei gyvenvietes", - po pratybų sakė bataliono vadas majoras Darius Bernotas.

 

Taktinio žygio maršrutas buvo suplanuotas realioje civilinėje aplinkoje, apgyvendintose miesto teritorijose, dalyvaujant bendrame eisme. Iš karinės technikos išsilaipinę kariai pėsčiomis judėjo tarp gyvenamųjų namų, budėjo improvizuotuose kontrolės postuose. Kartu su motorizuotąja pėstininkų kuopa pratybose dalyvavę Štabo ir Tiesioginės paramos kuopų kariai atskirose miesto dalyse ir jo apylinkėse treniravosi skleisti vadavietes, vykdė rutinines užduotis.

 

Gausus įvairios technikos ir karių judėjimas, užmaskuotos vadavietės miesto rajonuose, dieną naktį budintys kariai jose sukėlė didžiulį Alytaus miesto gyventojų susidomėjimą pratybomis. Apie šarvuočių M113 dalyvavimą eisme galėtų apibūdinti vieno iš vairuotojų ištarti žodžiai: „Niekada nemaniau, kad jūs tokie greiti ir manevringi, esu nustebęs. Pagarba ir sėkmės jums."

 

Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karių pagrindu yra suformuota viena iš Lietuvos kariuomenės greitojo reagavimo pajėgų kovinių grupių, taip pat bataliono kariai 2015 m. pirmą pusmetį budės Europos Sąjungos Šiaurės šalių kovinėje grupėje.

 

Nuo š.m. lapkričio 1 d. pradėjusios funkcionuoti Lietuvos kariuomenės greitojo reagavimo pajėgos yra pasirengusios reaguoti į įvairaus tipo grėsmes nacionaliniam saugumui. Jas sudaro dvi bataliono dydžio kovinės grupės, suformuotos iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionų, taip pat Karinių oro ir Specialiųjų operacijų pajėgų, Karo policijos, artilerijos, logistinės ir medicinos paramos vienetų.

 

Nuo 2015 metų sausio 1 d. pirmą pusmetį budėsianti ES Šiaurės šalių kovinė grupė bus sudaryta iš Airijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos ginkluotųjų pajėgų padalinių. Lietuva junginiui priskirs iš Birutės ulonų bataliono karių suformuotą apsaugos būrį ir pavienius karius į grupės štabą ir paramos vienetus. Visi kovinei grupei priskirti kariai budėjimo metu tarnaus savo nuolatinėse dislokacijos vietose, savo šalyse, tačiau išlaikys labai aukštą parengtį ir jei būtų priimtas sprendimas siųsti grupę į operaciją, vyks į nustatytą užduoties rajoną.

 

Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kpt. Liutauras Mickevičius, mob. tel. 8 686 80335.

 

Ulonų bataliono nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media