Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pratybose „Griaustinio kirtis“ treniravosi Sausumos pajėgų brigadų štabai

2015-12-18
image

Daugiau kaip 70 karių iš Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo, Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“, nuo 2016 m. sausio 1-osios d. savo tarnybą oficialiai pradedančios antrosios brigados „Žemaitija“ ir kitų Lietuvos kariuomenės vienetų, taip pat iš mūsų NATO sąjungininkų – Jungtinių Amerikos Valstijų 4-os pėstininkų divizijos pagrindinio vadovavimo elemento ir Danijos divizijos, gruodžio 14–17 d. treniravosi Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre (Nemenčinėje) vykusiose pratybose „Griaustinio kirtis“.

 

Pratybos buvo skirtos mokyti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų brigados dydžio vienetų štabus, planuoti ir vykdyti įvairaus pobūdžio karines operacijas ir tarpusavio sąveiką su atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis. Jų metu treniruojamą auditoriją sudarantys vienetų štabai mokėsi planuoti reaguojant ir veikiant pagal įvairius išgalvotas scenarijus pateikiamose situacijose, sukurtose pagal paskutinius karinius konfliktus bei pastarojo meto saugumo iššūkius regione. Planavimo metu, remiant JAV 12-ai kovinės paramos aviacijos brigadai, padalinių štabams taip pat buvo sudaryta galimybė iš oro atlikti savo operacinių rajonų vietovės žvalgybą.

 

„Labai svarbu, kad treniruodami padalinius organizuotume visų lygių vadų mokymus, o ypač svarbu tai, kaip sklandžiai sugebame dirbti su NATO sąjungininkais. Mano manymu, šiose pratybose sąveikaujantys štabai pasiekė maksimalų efektą ir dar labiau pagerino tarpusavio koordinaciją“, – sakė pratyboms vadovaujantis Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo viršininkas pulkininkas Dalius Polekauskas.

 

Vienas iš pagrindinių Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų  taikos meto uždavinių – užtikrinti kovinės parengties palaikymą ir karinių vienetų pasirengimą valstybės ginkluotai gynybai.

 

Sausumos pajėgų viešųjų ryšių karininkas kpt. Andrius Dilda tel. 8640 45380

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media