Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Ukrainoje paminėta Tarptautinė frankofonijos diena

2016-03-21
image

14 karių iš Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono šiuo metu Ukrainoje, Yavoriv poligone, tarptautiniame taikos palaikymo mokymo centre, prisideda prie JAV ir Kanados vykdomos mokymo programos Ukrainos Sausumos pajėgų 25 oro desanto brigados 2 bataliono kariams. Pagrindinė Lietuvos karių užduotis - Ukrainos karių būrio rengimas. Lietuvos kariai-instruktoriai kartu su kitų NATO valstybių kariais organizuoja individualų ir kolektyvinį karių rengimą, šaudymo pratybas.


Mokymo programoje dalyvaujantys kariai drauge ne tik moko Ukrainos karius, bet ir kartu leidžia laisvalaikį. Šiuo metu Ukrainoje esantis kpt. Alminas Sinevičius iš Husarų bataliono pasakojo, kad kovo 20-ąją, kariai dalyvavo Tarptautinės frankofonijos dienos renginiuose. Ši diena skirta prancūzų kalbos istorijai ir kultūrai. Šia proga dienomis organizuojami įvairiausi kultūriniai, muzikiniai, pramoginiai renginiai.


„Šios šventės metu Lietuvos kariai dalyvavo komandinėje estafetėje, kurios metu reikėjo pjauti bei kirsti rastą, kalti vinį, mėtyti kirvius į taikinį ir daug daug bėgti. Taip pat praktiškai visi mūsų mokymo grupės kariai atstovavo Lietuvai virvės traukimo čempionate. Sėkmingai rungėmės su kanadiečiais, ukrainiečiais ir tik po sunkios kovos dėl trečios vietos nusileidome JAV karių komandai. Per pietus kanadiečiai visus pavaišino Kvebeko nacionaliniu patiekalu - Poutine. Po šventės mūsų kariai vyko įrenginėti šaudyklų, nes nuo pirmadienio ir toliau bus vykdomas Ukrainos karių rengimas", - pasakojo kpt. Alminas Sinevičius.


srž. Tautvydo Matuzevičiaus, vyr. srž. Sergejaus Lebedevo, srž. Justino Ramono nuotr.


Asm. kontaktams - kpt. Raimundas Jareckas, t
el.: +370 45 507051, el. paštas: [email protected]

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media