Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės daliniuose bus išleidžiami į atsargą beveik 400 tarnybą baigusių šauktinių, daugiau kaip šimtas pasirinko profesinę karo tarnybą

2017-03-31
image
Balandžio 3 d. trijuose Lietuvos kariuomenės batalionuose bus išleidžiami 9 mėnesių nuolatinę pradinę privalomąją karo tarnybą baigę kariai. Iš viso beveik 400 karių bus išleisti į atsargą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vyteno bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje, Juozo Vitkaus Inžinerijos batalione Kaune ir Didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione Vilniuje. Tarnybą baigusius karius pasveikins krašto apsaugos viceministrai Vytautas Umbrasas ir Giedrimas Jeglinskas.

Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione tarnybą baigia daugiau kaip 160 nuolatinės privalomosios pradinės tarnybos karių, 50 iš jų pareiškė norą tęsti tarnybą profesinėje karo tarnyboje. Išlydėtuvių į atsargą cerremonijoje dalyvaus krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, Marijampolės savivaldybės ir kitų valstybės institucijų atstovai.

Juozo Vitkaus inžinerijos batalione tarnybą baigiančius beveik 200 karių paveikins krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas. Daugiau kaip 50 šauktinio tarnybą baigiančių karių pareiškė norą toliau tarnauti profesinėje karo tarnyboje. Per devynis mėnesius šauktiniai net tik treniravosi pagal įprastą karinio rengimo planą, bet ir dalyvavo vienose didžiausių tarptautinių pratybų „Geležinis kardas 2016" ir kituose renginiuose. Šiame dalinyje išsiskyrė Lietuvos interneto žvaigžde socialiniuose tinkluose tapęs repuojantis šauktinis, kuris repą atliks ir išleistuvių ceremonijoje.


Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione vyks iškilminga nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių išleidimo į atsargą rikiuotė. Devynių mėnesių tarnybą Lietuvos kariuomenėje baigia vienas būrys - daugiau, kaip 30 karių, iš jų kariuomenėje likti norą pareiškė beveik trečdalis. Devyni pavyzdingai tarnybą atlikę kariai bus apdovanoti padėkomis, geriausiam kariui bus įteikta atminimo dovana - moneta su bataliono simbolika.

 

2016 m. nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Lietuvos kariuomenės daliniuose pradėjo 3 tūkst. karių, tarp jų apie 80 merginų. Visi jaunuoliai tarnybą atlikti pasirinko savanoriškai arba patekę į metinį šauktinių sąrašą pareiškė tarnauti pirmumo tvarka.


Tuo tarpu 2017 m. devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti bus pašaukti 3 537 karo prievolininkai. Pirmieji 2017 m. šaukimo tarnybą pradės balandžio viduryje. Karo prievolės komplektavimo tarnyba primena, kad į karo prievolininkų sąrašus nepatekę vaikinai, taip pat ir merginos nuo 18 iki 38 metų ir toliau gali teikti prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Jie gali pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 proc. didesnes kaupiamąsias išmokas., t.y. tarnybos metu galės sukaupti daugiau nei 3000 eurų. Pirmumo prašymus gali teikti ir patekusieji į šaukiamųjų sąrašus. Į jų pageidaujamas tarnybos vietas bus stengiamasi atsižvelgti, o kaupiamosios išmokos jiems bus didesnės 15 procentų, o labai gerai įvertinus tarnybą, išmokos suma siekia daugiau nei 2800 eurų.


Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą LR Seimas atnaujino 2015 m. pavasarį. Tai buvo padaryta atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes. Sugrąžinus šauktinių tarnybą taip pat siekiama sustiprinti ir pagreitinti kariuomenės dalinių užpildymą profesinės karo tarnybos kariais, suformuoti pakankamą kariuomenės parengtąjį rezervą ir užtikrinti tinkamą piliečių pasirengimą ginti savo valstybę.

Krašto apsaugos ministerijos užsakymu 2016 m. gruodžio mėn. visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės RAIT atliktos apklausos duomenimis, Lietuvos gyventojai teigiamai vertina privalomosios pradinės karo tarnybos naudą.
Apie 81 proc. apklausos respondentų nurodė, kad privalomoji pradinė karo tarnyba yra naudinga jaunuoliams. 12 proc. apklaustųjų laikosi priešingos nuomonės, o 7 proc. gyventojų nuomonės šiuo klausimu neturi.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media