Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

NATO priešakinių pajėgų kovinė grupė Lietuvoje - visiškai sukomplektuota

2017-05-30
image

Gegužės 29 d. vakare Kauno oro uoste nusileido lėktuvas su Norvegijos kariais. Apie 200 Norvegijos kariuomenės Telemark bataliono ir Šiaurės brigados padalinių karių prisijungs prie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, dislokuotos Rukloje.


„Esame laimingi būdami čia, mes pasiruošę petys petin vykdyti pavestas užduotis Lietuvoje kartu su sąjungininkais", - sakė norvegų kuopos vadas kapitonas Brage Reinaas.


„Nuo šios akimirkos kovinė grupė yra visiškai sukomplektuota. Džiaugiamės norvegų atvykimu," - pabrėžė NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės viešųjų ryšių skyriaus vadas pulkininkas leitenantas Oliver Richter.
Norvegijos karių technika į Klaipėdos jūrų uostą buvo atplukdyta dar praėjusią savaitę. Norvegai į Lietuvą atsigabeno apie 60 karinių transporto vienetų - įvairių modifikacijų tankus „Leopard", šarvuočius M113, pėstininkų kovos mašinas CV 90, krovinines ir lengvosios transporto priemones.


Šiuo metu NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje kartu su atvykusiais Norvegijos kariais taip pat dislokuota per 450 Vokietijos, 100 Belgijos ir 250 Nyderlandų karių.


2017-2018 metais NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai. Bataliono kovinei grupei Lietuvoje vadovauja ir jos pagrindą sudaro Vokietijos kariai.


NATO stiprina savo priešakinį buvimą prie Rytinių NATO sienų, dislokuodama čia rotacine tvarka keturias kovines grupes Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje. Šios kovinės grupės , kurioms vadovauja Jungtinė Karalystė, Kanada, Vokietija ir JAV yra daugianacionalinės, kovai parengtos pajėgos, demonstruojančios transatlantinio ryšio stiprumą. Jų buvimas reiškia tai, kad vienos aljanso narės užpuolimas reikštų ataką prieš visas. Šios pajėgos reiškia ir didžiausią kada nors NATO kolektyvinės gynybos sustiprinimą, kuris taip pat apima ir NATO buvimą Juodosios jūros regione.


Vaizdo medžiaga (aut. srž. sp. Lukas Tamošiūnas): https://goo.gl/yKUVVK


Nuotraukų autorius - mjr. Miguel Simoes (NATO pajėgų integravimo vienetas Lietuvoje)

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media