Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karinės jūrų pajėgos kviečia drauge švęsti 25-ąjį atkūrimo gimtadienį

2017-06-29
image

Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, 1991 m. pradėta svarstyti galimybė atkurti karinį laivyną Klaipėdoje. Prieš 25-erius metus tuometinis valstybės vadovas, Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas Vytautas Landsbergis, įteikė pašventintas atkuriamų Karinių jūrų pajėgų vėliavas tuometiniam Pakrančių apsaugos rinktinės vadui Algiui Juozapui Leišiui bei Atskirojo laivų diviziono vadams. 1992 m. liepos 4 d. data laikoma oficialia Karinių jūrų pajėgų atkūrimo pradžia.

 

Per 25-erius metus Karinės jūrų pajėgos suformavo gilias tradicijas ir šiandien nepriekaištingai atlieka priskirtas funkcijas, o Lietuvos kariniai laivai ir kariai nuolat dalyvauja tarptautinėse pratybose ir operacijose.

 

Šiuo metu Lietuvos kariuomenės Karines jūrų pajėgas sudaro štabas, Karo laivų flotilė, Jūros ir pakrančių stebėjimo tarnyba, Jūrų gelbėjimo ir koordinavimo centras, Povandeninių veiksmų komanda, Mokymo centras, Logistikos tarnyba ir orkestras.

 

Karo laivų flotilės rikiuotėje šiuo metu yra devyni laivai ir du kateriai.

 

Karinės jūrų pajėgos kontroliuoja, saugo ir gina Lietuvos Respublikos teritorinę jūrą ir išskirtinę ekonominę zoną; stebi ir kontroliuoja povandeninę ir antvandeninę aplinką; vykdo išminavimo jūroje operacijas; teikia paramą institucijoms, vykdančioms antiteroristines operacijas jūroje; saugo ir kontroliuoja laivybą jūroje; organizuoja, koordinuoja ir vadovauja paieškos ir gelbėjimo operacijoms bei taršos likvidavimo darbams jūroje.

 

Norėdami pasidžiaugti šia gražia sukaktimi ir sėkminga pajėgų plėtra, kviečiame visus norinčius  liepos 4 d. dalyvauti Karinių jūrų pajėgų 25-erių metų sukakties minėjimo renginiuose Klaipėdoje pagal programą:


8.30-9.30 val. - Šv. Mišios už Lietuvos karo laivyną (Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčia, Rumpiškės g. 6);
12.00-13.00 val. - Iškilminga Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų ir užsienio karinių laivų, jų įgulų ir kitų padalinių rikiuotė, oficialios kalbos ir sveikinimai ir Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos karių bei Karinių jūrų pajėgų orkestro pasirodymai (Klaipėdos kruizinių ir karo laivų terminalas, centrinė aikštė);
13.00-17.00 val. - Atviras karinių laivų lankymas (Klaipėdos kruizinių ir karo laivų terminalas).

 

Kontaktinis asmuo - Karinių jūrų pajėgų štabo civilių ir karių bendradarbiavimo viršininko pavaduotojas karių ir civilių bendradarbiavimui kmd. ltn. Ramūnas Kažerskas, mob. 8 698 18196, el. p. [email protected]

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media