Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvoje lankosi Vokietijos kariuomenės Jungtinės paramos tarnybos vadas

2017-06-27
image

Birželio 26-27 dienomis Lietuvoje lankosi Vokietijos kariuomenės Jungtinės paramos tarnybos vadas generolas leitenantas Martin Schelleis su delegacija. Vakar, birželio 26 d., generolas Vilniuje susitiko su Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininku generolu majoru Vitalijumi Vaikšnoru, štabo valdybų viršininkais, Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos vadovybe. Jungtiniame štabe Vokietijos delegacijai buvo pristatytos Lietuvos kariuomenės pajėgos, Lietuvos kariuomenės gynybinių pajėgumų vystymosi perspektyvos, pasikeista informacija apie saugumo situaciją Baltijos regione. Generolai taip pat aptarė Lietuvoje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Rukloje veiklą, logistinę situaciją.

 

Gen. ltn. M. Schelleis taip pat lankysis Rukloje, kur susitiks su Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" vadovybe. Taip pat suplanuotas ir generolo susitikimas su NATO kovinės grupės vadovybe, kariais.

 

Lietuvoje nuo 2017 m. vasario dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono aukštos parengties ir puikiai aprūpintai kovinei grupei vadovauja Vokietija. 2017-2018 metų laikotarpiu batalione tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai - iš viso per 1 tūkst. karių.

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė yra dislokuota Rukloje (Jonavos r.) ir yra priskirta Lietuvos kariuomenės Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas". Sąjungininkų kariai kartu su brigados kariais dalyvauja karinio rengimo programoje. NATO bataliono kovinės grupės kariai dalyvavo ir praeitą savaitę pasibaigusiose didžiausiose šiais metais Lietuvoje tarptautinėse pratybose „ Geležinis vilkas 2017", kuriose buvo vertinamas kovinės grupės pasirengimas vykdyti pavestas užduotis.

 

Lietuvoje, taip pat Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės yra kovai parengtos pajėgos, demonstruojančios transatlantinio ryšio stiprumą ir NATO aljanso solidarumą, vienybę ir yra patikimo atgrasymo ir pasiruošimo kolektyvinei gynybai išraiška.

 

Kontaktinis asmuo - LK Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas kpt. Tomas Pakalniškis, tel. +370 657 61271

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media