Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų karininkas paskirtas į NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų grupės junginio štabą

2017-06-30
image

Birželio 29 d. Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkas kapitonas leitenantas Giedrius Auksorius pareigas pradėjo eiti NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupės junginio (SNMCMG1) štabe, kuris įkurtas Latvijos karinio jūrų laivyno štabo ir aprūpinimo laive ,,Virsaitis".

 

Tą pačią dieną vadovavimą SNMCMG1 laivų junginiui iš Estijos priešminio Lindau klasės ,,ENS Wambola" (M311) laivo perėmė Latvijos karinio jūrų laivyno štabo ir aprūpinimo laivas ,,Virsaitis" (A53).

 

Lietuva buvo viena iš pirmųjų Baltijos valstybių, kuriai buvo patikėta vadovauti šiam NATO junginiui, skiriant grupės vadą, štabo aprūpinimo laivą ,,Jotvingis" ir štabo personalą. Lietuvai buvo pavesta vadovauti ypač didelei priskirtų laivų grupei - 8 laivams iš Belgijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Nyderlandų ir Vokietijos. Lietuva vadovavo nuo 2014 m. rugpjūčio 7 d. iki 2015 m. sausio 22 d. Plačiau: http://bit.ly/2stvFfx

 

2015-2016 m. po pusmetį NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupės junginio sudėtyje buvo Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas „Skalvis". Junginys lankėsi Kylio (Vokietija), Narvik, Hammerfest, Tronheim, Bergen, Tromso, Bodo (Norvegija), Kopenhagos, Ronne (Danija), Swinoujscie (Lenkija), Cherbourg (Prancūzija), Faslane (JK) ir kt. uostuose. Tranzito tarp uostų metu NATO laivų junginys nuolat dalyvavo mokymuose („Joint Warrior", ,,Northern Coast" ir kt.). Taip pat dalyvavo junginio vykdomose išminavimo operacijose. Plačiau: http://bit.ly/2tsQOuf

 

Demonstruodami Aljanso buvimą regione ir solidarumą junginio laivai lankosi daugelyje NATO šalių ir partnerių jūrų uostuose Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Lietuvoje, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje, Prancūzijoje, o plaukdami iš vieno uosto į kitą dalyvauja įvairiuose junginio laivų mokymuose.

 

Apie NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų junginį - SNMCMG1

 

NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų junginio (angl. Standing NATO Mine Countermeasures Group One, SNMCMG1) paskirtis - aprūpinti Aljansą nuolatiniais jūrų pajėgumais pratybų ir realių operacijų atvejais. Šis junginys veikia Šiaurės Europos vandenyse, kur vykdo išminavimo operacijas jūroje, dalyvauja kituose NATO šalių tarptautiniuose mokymuose jūroje ir pratybose su NATO partneriais. Šis junginys taip pat gali būti naudojamas reaguojant į krizes, demonstruojant Aljanso buvimą regione ir solidarumą, lankant NATO šalių ir partnerių uostus.

NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės junginys kartu veikia kaip pagrindinė jūrinių NATO greitojo reagavimo pajėgų platforma. Aktyvavus šias pajėgas sudarantys laivai yra paruošti nedelsiant išvykti į operacijos rajoną, taip užtikrinant greitą ir efektyvų NATO užduočių vykdymą.

Šiam NATO jūriniam junginiui laivus skiria NATO jūrinės valstybės. Junginiui rotacijos pagrindu 6-12 mėn. laikotarpiui vadovauja vis kitos NATO valstybės atstovas. Šiuo metu SNMCMG1 laivų grupei yra priskirti šeši laivai (Belgijos, Estijos, Latvijos, Nyderlandų, Norvegijos, Vokietijos).

 

Daugiau informacijos apie SNMCMG1 junginį oficialiame internetiniame puslapyje: http://bit.ly/2u6d7UE

 

Nuotraukos Lietuvos karinių jūrų pajėgų

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media