Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2017 - 06) naujienų archyvas

Jungtinio štabo viršininkas dalyvavo Lenkijoje vykusiame Višegrado grupės ir Baltijos šalių kariuomenių vadų lygmens susitikime
2017-06-23
img

Birželio 21-22 dienomis Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras, atstovaudamas Lietuvos kariuomenės vadui, dalyvavo Lenkijoje, Krokuvoje, vykusiame Višegrado ir Baltijos šalių kariuomenių vadų lygmens susitikime. Jame taip pat dalyvavo ir Ukrainos kariuomenės vadas (Generalinio štabo viršininkas) generolas Viktoras Muženko.

null
Lietuviškas „ačiū
2017-06-22
img

Tarptautinių pratybų „Geležinis vilkas 2017" kariai dėkoja Jonavos r. gyventojams už suteiktą paramą ir sudarytas sąlygas treniruotis „Geležinis vilkas 2017" metu.

 

null
Karinės pratybos „Geležinis vilkas 2017
2017-06-22
img

Birželio 22-28 dienomis prasidės Jungtinių Amerikos Valstijų ir kitų, pratybose „Geležinis vilkas 2017" dalyvavusių, šalių perdislokavimas į nuolatines dislokacijos vietas. Viena didesnių karių ir technikos perdislokavimo operacijų vyks maršrutu Pabradė-Klaipėda birželio 22-24 dienomis. Technika taip pat bus gabenama iš Pabradės į Marijampolę ir Panevėžį. Karinės technikos kolonas lydės Karo policija, galimi laikini eismo sutrikdymai, spūstys. Keliaujantiems į pajūrį aktualu žinoti, jog birželio 23 dieną, penktadienį, karinės technikos kolonos iš Pabradės, Ruklos ir Vilniaus į Klaipėdą pajudės anksti ryte.

 

null
Vyksta paskutinė tarptautinių karinių pratybų Lietuvoje „Geležinis vilkas 2017” treniruočių diena
2017-06-22
img

Birželio 23 d. baigiasi didžiausios šių metų tarptautinės pratybos Lietuvoje „Geležinis vilkas 2017”. Pratybų uždarymo ceremonijos vyks Gaižiūnų (Jonavos r.) ir  gen. Silvestro Žukausko (Švenčionių raj.) poligonuose.

null
Į eismo įvykį Marijampolės rajone pateko Jungtinių Amerikos Valstijų kariai
2017-06-21
img

Birželio 20 d. apie 13 valandą Marijampolės sav., Liepynų kaime karinis automobilis HMMWV, vairuojamas JAV kario E.W., išvažiuodamas iš šalutinio kelio, nepraleido pagrindiniu keliu važiuojančio „VW Passat" ir su juo susidūrė. Per eismo įvykį sužeistos trys automobilio „VW Passat" keleivės, kurioms JAV kariai nedelsdami suteikė pirmąją pagalbą, vėliau nukentėjusiosios medicininei apžiūrai išvežtos į ligoninę. Karys transporto priemonę vairavo blaivus ir uniformuotas. Į eismo įvykį patekę JAV kariai tarnauja Minesotos Nacionalinės Gvardijos 2-ajame batalione, kuris šiuo metu dalyvauja pratybose „Geležinis Vilkas 2017".

null
Sausumos pajėgų vadas apdovanotas Vokietijos kariuomenės aukso garbės kryžiumi
2017-06-21
img

Birželio 20 dieną, pratybų „Geležinis vilkas" svečių ir žiniasklaidos dienos metu, Vokietijos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas gen. ltn. Jorg Vollmer įteikė aukšto rango apdovanojimą - Vokietijos kariuomenės aukso garbės kryžių Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadui brg. gen. Valdemarui Rupšiui už ypatingą indėlį ir pastangas stiprinant dvišalį bendradarbiavimą tarp šalių sausumos pajėgų.

null
Po operacijos „Sophia
2017-06-20
img

,,Jūs šioje misijoje buvote nepamainomi. Be jūsų nebūtume sugebėję sėkmingai įvykdyti operacijų, kurias vykdėme. Nuoširdžiai dėkoju už jūsų indėlį ir tikiuosi, kad ši misija dar labiau suartins mūsų šalis bendradarbiaujant kariniame kontekste. Labai tikiuosi, kad susitiksime ateityje, vykdydami kitas užduotis. Norėdamas padėkoti už jūsų darbą, įteikiu padėkos raštus Vokietijos karinio laivyno operacinės vadovybės vardu", - taip apie karius iš Lietuvos kalbėjo Vokietijos karinio laivyno operatyvinio aprūpinimo laivo „Rhein" vadas, įteikdamas simbolinius sertifikatus apie kartu nueitų (nuplauktų) jūrmylių skaičių - 13 614,5 (daugiau nei 23 tūkst. km).

null
Vokietija vertina Lietuvos kariuomenės pastangas priimant vokiečių karius Lietuvoje
2017-06-20
img

Birželio 19 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas oficialiu vizitu lankėsi Vokietijoje, kur susitiko su Vokietijos kariuomenės vadu generolu Volkeriu Wiekeriu (Volker Wieker) ir Vokietijos karių asociacijos nariais.

null
Pratybos „Geležinis vilkas 2017“: kokią karinę techniką ir ginkluotę pamatė Birštono gyventojai
2017-06-18
img

Birželio mėnesį Lietuvoje vyksta didžiausios šių metų pratybos „Geležinis vilkas 2017". Jose dalyvauja per 5 tūkst. 300 karių su karine technika iš dešimt NATO šalių.

Birželio 17 dieną Birštono gyventojai ir svečiai turėjo galimybę pamatyti tankus, savaeiges haubicas PzH2000, sraigtasparnį ir daug kitos karinės technikos, taip pat naudojamus ginklus.. Norintieji galėjo pabendrauti su kariais apie vykstančias pratybas ir tarnybos ypatumus Lietuvoje bei užsienyje.

null
Suvalkų ruože vyksta tarptautinių pratybų „Geležinis vilkas 2017“ karinė operacija
2017-06-18
img

Birželio 16-18 dienomis Pietų Lietuvoje prasidėjo dar vienas pratybų „Geležinis vilkas" etapas - gynybinės operacijos Suvalkų koridoriuje. Čia treniruojasi Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-oji rinktinė, 10-osios artimos oro paramos brigados orlaivių grupė iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Karališkieji jūrų pėstininkai iš Didžiosios Britanijos, kariai iš Lenkijos ir Rumunijos.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media