Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2017 - 06) naujienų archyvas

Lietuvos kariuomenės vadas išvyko oficialaus vizito į Vokietiją
2017-06-18
img

Birželio 18 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas išvyko oficialaus vizito į Vokietiją. Čia jis birželio 19 d. susitiks su Vokietijos kariuomenės vadu generolu Volkeriu Wiekeriu (Volker Wieker), Vokietijos karių asociacijos nariais.

null
„Geležinis vilkas 2017“. Karinių operacijų fone - šilti civilių ir karių ryšiai
2017-06-18
img

Didžiausių šiais metais pratybų „Geležinis vilkas 2017" metu vyksta ir specializuotos netiesioginio poveikio specialistų vertinamosios pratybos „Pasitikėjimas 2017". Jose savo užduotis atlieka per pusšimtis profesinės karo tarnybos ir karių savanorių. Visą savaitę kariai vykdė intensyvius susitikimus su visuomene pratybų „Geležinis vilkas 2017" vykdymo teritorijoje, informavo apie pratybas ir sprendė įvairius organizacinius klausimus.

null
Prasideda karinės pratybos Suvalkų ruože
2017-06-17
img

Birželio 16-18 dienomis Pietų Lietuvoje prasidėjo dar vienas pratybų „Geležinis vilkas" etapas - gynybinės operacijos Suvalkų koridoriuje. Čia treniruojasi Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-oji rinktinė, 10-osios artimos oro paramos brigados orlaivių grupė iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Karališkieji jūrų pėstininkai iš Didžiosios Britanijos, kariai iš Lenkijos ir Rumunijos.

 

null
Du Karinių jūrų pajėgų karininkai baigė studijas Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų vadovavimo ir štabo karininkų kursuose
2017-06-17
img
Birželio 16 d. Rygoje, Latvijos karo akademijoje, vyks Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų vadovavimo ir štabo karininkų kursų baigimo (angl. NICSC - Naval Intermediate Command and Staff Course) diplomų įteikimo ceremonija. Kartu su Estijos ir Latvijos karininkais šiuos pusmečio trukmės kursus sėkmingai baigė ir du Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų karininkai. Karius pasveikins ir Karinių jūrų pajėgų štabo viršininkas komandoras Svajūnas Bandzevičius.
null
Įpusėjo tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas 2017“
2017-06-17
img

Dvi savaites Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.) vykstančios tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas 2017" pasiekė pusiaukelę. Apie 2 tūkst. karių iš Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kroatijos, Norvegijos ir Portugalijos pirmąją pratybų savaitę treniravosi būrio ir kuopos lygmens taktinių veiksmų, vykdė operacijų planavimą, atliko kovinės paramos, logistines ir kitas užduotis.

null
Lietuvos kariuomenės mokykla - antra tarp geriausiai rengiančių vairuotojus
2017-06-17
img

2017 metais VĮ „Regitra" paskelbė geriausiai Lietuvoje vairuotojus rengiančių mokyklų dvidešimtuką. Buvo vertinama, kaip 2013-2016 metais visos Lietuvos vairavimo mokyklų mokiniams sekėsi išlaikyti įvairių kategorijų vairavimo egzaminus iš pirmo karto. Lietuvos kariuomenės mokykla šalies dvidešimtuke yra antroje vietoje - vairavimo egzaminą iš pirmo karto išlaiko 72,7 procento besimokančiųjų.

null
Karo medicinos tarnybos kariai dalyvauja pratybose „Geležinis vilkas 2017”
2017-06-17
img

Per 70 Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos karių kartu su užsienio šalių medikais iš dešimties NATO valstybių dalyvauja vienose didžiausių šiuo metu vykstančių tarptautinių pratybų „Iron wolf 2017" (liet. „Geležinis vilkas"). Medicininės paramos vienetai treniruojasi kartu su koviniais padaliniais, išsidėsčiusiais Pabradėje, Generolo Silvestro Žukausko poligone, ir kituose Lietuvos regionuose.

null
Kariai treniruojasi apsisaugoti nuo atominės, biologinės ar cheminės atakos
2017-06-15
img

Naudojant vienintelę Baltijos šalyse esančią įrangą, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono ABC (apsauga nuo atominio, biologinio ir cheminio ginklo) būrys, integruotas į Vokietijos karių ABC kuopą, pratybose „Geležinis vilkas 2017" treniruojasi neutralizuoti pavojingų medžiagų padarinius technikai ir kariams, moko pratybų dalyvius, kokių apsaugos priemonių reikia imtis pakliuvus į užterštą teritoriją.

 

null
Klaipėdoje buvo minima Tautos gedulo ir vilties diena
2017-06-15
img

Birželio 14 d. Lietuvos kariuomenės Klaipėdos įgulos dalinių kariai ir Karinių jūrų pajėgų orkestras dalyvavo Tautos gedulo ir vilties dienos minėjime Klaipėdoje.

 

null
Lietuvoje lankosi NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Brunsume vadas generolas Salvatore Farina
2017-06-15
img

Birželio 15 d. Vilniuje Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas susitiko su darbo vizitu į Lietuvą atvykusiu NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Brunsume vadu generolu Salvatore Farina.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media