Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2017 - 09) naujienų archyvas

Ulonai paminėjo bataliono vardo dieną
2017-09-15
img

Rugsėjo 15 d. Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas minėjo 23-ąsias Didžiosios kunigaikštienės Birutės vardo suteikimo batalionui metines. Tai ypatinga daliniui diena, turinti savitas, kuriamas ir puoselėjamas tradicijas. Šios dienos šventinio minėjimo oficiali dalis tradiciškai vyksta batalione įkurtoje Ulonų alėjoje, kurioje ošia tvirtybės simboliai ąžuolai, sodinami batalionui vadovavusių karininkų vadovavimo laikotarpiui atminti.

null
I –osios bataliono kovinės grupės kariai kartu su sąjungininkais naikino taikinius Pabradėje
2017-09-15
img

Algirdo bataliono kariai kelias savaites treniravosi vykdyti aukšto intensyvumo bataliono lygmens užduotis veikiant tiek savarankiškai, tiek integruojant sąjungininkų vienetus. Pratybose kartu su Algirdo batalionu dalyvavo Krašto apsaugos 2-osios savanorių pajėgų rinktinės, Juozo Vitkaus inžinerijos ir Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionų kariai, Lietuvos šaulių sąjungos nariai, taip pat Latvijoje dislokuoto NATO pajėgų priešakinio bataliono kariai iš Kanados ir Slovėnijos.

null
Vakariniame Lietuvos regione treniruosis Lietuvos kariai
2017-09-14
img
Rugsėjo 11-22 dienomis vakariame Lietuvos regione vyksta Lietuvos kariuomenė pratybos. Jų metu treniruojamasi atlikti krašto gynybos veiksmus ir stiprinti vienetų bendradarbiavimą. Pratybos suderintos su regiono savivaldybėmis ir saugumo institucijomis.

 

null
Šiluvoje už Lietuvos karius buvo aukojamos Šv. Mišios
2017-09-13
img

Rugsėjo 12 d. Šiluvoje rengiama Švenčiausiosios Mergelės Marijos gimimo atlaidų Kariuomenės ir partizanų diena. Šia proga už Lietuvos karius aukojamose mišiose dalyvavo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, Generolo Jono Žemaičio karo akademijos viršininkas brigados generolas Algis Vaičeliūnas, Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras, Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys, kiti dalinių vadai ir ministerijos atstovai, kariai, Sausumos pajėgų orkestras ir Garbės sargybos kuopos kariai.

null
NATO kovinės grupės kariai dovanojo kraujo Kauno klinikinės ligoninės pacientams
2017-09-12
img

Rugsėjo 11 d. kelios dešimtys NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaujančių karių dalyvavo kraujo donorystės akcijoje ir tapdami neatlygintinais kraujo donorais padovanojo kraujo Kauno sveikatos mokslų Universiteto klinikoms.

null
Lietuvos kariai pirmą kartą dalyvauja profesionaliame ralyje
2017-09-11
img

„Stebiuosi, kaip greitai komanda tapo vienu organizmu ir ėmė dirbti, tarsi laikrodis. Žinoma, laikrodis kol kas labai atsargus ir juda pakankamai lėtai. Tokią strategiją pasirinkome siekdami išvengti naujokų klaidų, padaromų dėl skubėjimo. Viską darome apgalvotai, koordinuotai ir atsargiai, nes suvokiame, kad patirties dar reikia pasisemti," - po pirmojo „Karys-lenktynininkas" starto kalbėjo karių komandos vadovas kapitonas Donatas Suchockis.

null
Lietuvos kariuomenė informuoja: virš karinių teritorijų bepiločiais orlaiviais skraidyti bus galima, tačiau tik gavus leidimą
2017-09-11
img

Bepiločių orlaivių naudotojai nuo šiol norėdami skraidyti virš karinių teritorijų turės gauti kariškių leidimą. Neturėdami leidimo bepiločių orlaivių naudotojai rizikuoja ne tik prarasti orlaivį, bet ir būti nubausti - rugsėjo 6 d. pasirašytu Krašto apsaugos ministro įsakymu visi bepiločiai orlaiviai, kurie, neturėdami leidimo atlieka skrydžius virš karinių teritorijų arba virš už karinės teritorijos ribų vežamo svarbaus karinio turto, yra traktuotini kaip galimai naudojami kaip ginklai, kuriais siekiama padaryti žalą kariniam turtui ar asmenims ir prieš juos gali būti panaudojama karinė jėga. Kitaip tariant, orlaivis galės būti priverstinai nutupdomas arba neutralizuojamas, šiuo tikslu planuojama ir kovos prieš bepiločius orlaivius pajėgumų plėtra.

null
Karys susižeidė tarnybos metu
2017-09-09

Rugsėjo 9 d. Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininku brigados „Žemaitija" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono profesinės karo tarnybos karys vykdydamas dienos tarnybą persišovė kairės kojos pėdą.

Kariui suteikus pirmąją medicininę pagalbą jis buvo nugabentas į sveikatos gydymo įstaigą. Lietuvos kariuomenės Karo policija aiškinasi įvykio aplinkybes.

null
Gaižiūnų poligone Lietuvos ir sąjungininkams buvo pristatytos šarvuoto visureigio „LAPV
2017-09-08
img

Rugsėjo 4-7 d. Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone (Jonavos r.) vyko Vokietijos „Daimler AG" gaminamo šarvuoto visureigio „LAPV" galimybių demonstracija.

null
Karo policija dalyvavo saugaus eismo akcijoje „Apsaugok mane
2017-09-08
img

2017-2018 m. mokslo metų pradžioje Karo policija dalyvavo saugaus eismo akcijoje „Apsaugok mane".  

Bendradarbiaudami su Lietuvos policija, rugsėjo pirmąją savaitę karo policininkai budėjo prie pėsčiųjų perėjų šalia mokyklų ir dalijo vaikams atšvaitus. Ši akcija Karo policijai jau tapo tradicinė, nes vykdoma ne pirmus metus. Kaip ir praeitais metais, prioritetas buvo teikiamas mokykloms, kurios yra netoli karinių dalinių arba kurias lanko karių vaikai.

null
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media