Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pratybose „Geležinis vilkas 2“ Lietuvos Prezidentė ir Liuksemburgo Didysis Hercogas stebėjo parodomąją karinę operaciją

2017-10-27
image
Spalio 27 dieną Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje pratybose  „Geležinis vilkas 2“ lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Liuksemburgo Didysis Hercogas Henri. Vizito metu svečiai susipažino su pratybų eiga, susitiko su pratybose dalyvaujančiais kariais, turėjo galimybę išsamiai apžiūrėti karinę techniką ir ginkluotę bei stebėjo parodomąją karinę operaciją.

   

 

Parodomojoje operacijoje dalyvavę Lietuvos bei NATO priešakinių pajėgų bataliono kariai iš Vokietijos, Norvegijos ir Olandijos buvo suskirstyti į „raudonuosius“ – priešiškas pajėgas ir „mėlynuosius“ – savas pajėgas. Raudonieji, kuriuos imitavo Vokietijos karių kuopa su Norvegijos kariuomenės tankų būriu pajudėjo link puolamo objekto, tačiau ataka buvo pristabdyta mėlynosioms pajėgoms atstovaujančių Vokietijos kariuomenės tankų. Po pirminio kontakto mėlynųjų atsitraukė į antrines pozicijas, tuo metu raudonųjų pajėgas blokuojant Vokietijos kariuomenės inžinierių įrengtomis kliūtimis ir 155 mm savaeigių haubicų artilerijos ugnimi.  Galiausiai raudonųjų pajėgas sėkmingai stabdė Olandijos kariuomenės pėstininkų kovos mašinos „Boxer“ su prieštankinėmis „Spike“ sistemomis, o galutinėje gynybinėje linijoje – Lietuvos kariuomenės Ulonų bataliono mechanizuotieji pėstininkai su savo ginkluote.

 

Pratybos „Geležinis vilkas 2“ vyksta spalio 18 – 31 dienomis. Jose dalyvauja daugiau nei 2,3 tūkstančio karių iš dvylikos NATO šalių, taip pat dalyvauja ir NATO daugianacionalinio Šiaurės Rytų korpuso vadavietės štabo elementas.

 

Šių pratybų metu treniruojami ir vertinami Lietuvos kariuomenės Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis vilkas“ priskirtų NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės ir Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų mechanizuotojo pėstininkų bataliono gebėjimai planuoti ir vykdyti gynybos ir puolimo operacijas, gerinama sąveika su NATO sąjungininkais.

 

vyr. eil. Vaigos Zalatoriūtės nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media