Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės kovinė vėliava perduota naujam vadui

2018-07-27
image

Liepos 27 d. Kaune vyko iškilminga Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės vadų pasikeitimo ceremonija. Nuo 2015 m. rugpjūčio 7 d. rinktinei vadovavusį pulkininką leitenantą Vidą Grundą pakeitė majoras Ričardas Stakelis.


KASP 2R vadų pasikeitimo ceremonijoje dalyvavo Sausumos pajėgų vado funkcijas vykdantis SP štabo viršininkas pulkininkas Tomas Masaitis, KASP vadas pulkininkas leitenantas Dainius Pašvenskas, rinktinės atsakomybės rajone esančių savivaldybių merai, Kauno ir Ruklos karinių įgulų dalinių vadai, Kauno sukarintų struktūrų vadai, dvasininkai, miesto bendruomenės atstovai.


Per iškilmingą rikiuotę kalbėjusieji plk. Tomas Masaitis ir plk. ltn. Dainius Pašvenskas dėkojo buvusiam vadui už pasiektus rezultatus bei naujajam vadui palinkėjo stiprybės ir siekti išlaikyti pasiektą rinktinės įvaizdį.


Atsisveikindamas su rinktine plk. ltn. V. Grunda padėkojo už sėkmingą rinktinės karių dalyvavimą tarptautiniuose mokymuose ir operacijose, vykdytą karinį rengimą bei kitų užduočių įvykdymą. „Judėti į priekį, augti, stiebtis aukštyn siekia ne tik žmogus, bet ir jo sukurta bei valdoma organizacija. Per šiuos metus mes visi kartu paaugome ir sustiprėjome. Perduodamas kovinę vėliavą didžiuojuosi, kad už jos stovi jau ne aštuonios, o dešimt karių savanorių kuopų. Žinodamas jūsų profesionalumą tikiu, kad naujojo rinktinės vado vedami stiprėsite toliau", - rinktinės kariams ir darbuotojams kalbėjo plk. ltn. V. Grunda.


Plk. ltn. Vidas Grunda tarnybą tęs Lietuvos kariuomenės kanceliarijos atstovybės grupėje Europos išorės veiksmų tarnybos Europos sąjungos kariniame štabe.


Naujai paskirtasis rinktinės vadas mjr. Ričardas Stakelis 1996 m. baigė Lietuvos karo akademiją. Tarnybos eigoje Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" kariniuose vienetuose ėjo būrio vado, kuopos vado, S3 skyriaus viršininko pareigas, vėliau tarnavo Krašto apsaugos ministerijoje, Lietuvos karo akademijoje, Mokymo ir doktrinų valdyboje. 2004 m. dalyvavo tarptautinėje misijoje Irake; 2007 m., 2011 m. ir 2014 m. - Afganistane. 2018 m. mjr. R. Stakelis sėkmingai baigė sausumos pajėgų vadų ir štabų karininkų kursus Baltijos gynybos koledže. 2018 m. liepos 27 d. paskirtas Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės vadu.

 

Apie Dariaus ir Girėno apygardos 2-ąją rinktinę

Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės uždaviniai yra rengti karius savanorius ir kitus aktyviojo rezervo karius valstybės sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, bei priimančiosios šalies paramos sąjungininkų ginkluotosioms pajėgoms teikimui; palaikyti kovinę parengtį rinktinėje; rengtis tarptautinėms operacijoms ir dalyvauti jose; teikti pagalbą kitoms valstybėms ir savivaldybių institucijoms.


Kauno apskrities savanorių veikla prasidėjo 1990 metais, po Kovo 11-osios akto paskelbimo. Oficialiai Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinė įkurta 1991 m. vasario 27 dieną.


Šiuo metu Dariaus ir Girėno apygardos 2-ąją rinktinę sudaro rinktinės štabas ir dešimt kuopų. Penkios kuopos išsidėsčiusios Kaune, po kuopą Šakiuose, Jonavoje, Kėdainiuose, Kaišiadoryse ir Raseiniuose.

 

Nuotr. aut. kpt. Rimvydas Švedas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media