Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos 20-ties įkūrimo metinių minėjimo ir vado atsisveikinimo su kovine vėliava ceremonija

2018-07-25
image

2018 m. liepos 25 d. Lietuvos nacionalinio muziejaus Senojo arsenalo kiemelyje vyko Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos 20-ųjų įkūrimo metinių minėjimo ir vado atsisveikinimo su kovine vėliava ceremonija.

 

Ceremonijoje dalyvavo Gynybos štabo viršininko pavaduotojas operacijoms brg. gen. Raimundas Vaikšnoras, Lietuvos kariuomenės vyriausiasis kapelionas plk. ltn. Rimas Venckus, Lietuvos kariuomenės pajėgų ir brigadų vadai, buvę MDV vadai, Mokymo ir doktrinų valdybos štabo ir pavaldžių padalinių kariai ir civiliai darbuotojai.

 

,,Per 20-dešimt metų Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos karių ir civilių darbuotojų sukaupta patirtis leidžia išlaikyti aukštus karių parengimo standartus, o tai kelia pasitikėjimą ir pasididžiavimą Lietuvos kariuomene. Vadovaujant plk. D. Mockūnui, Mokymo ir doktrinų valdyba puikiai susidorojo su jiems iškeltais uždaviniais. Dėkoju Jums už Jūsų tarnybą, atliktus darbus ir linkiu visokeriopos sėkmės ateities iššūkiuose" sveikinimo kalboje sakė Gynybos štabo viršininko pavaduotojas operacijoms brg. gen. R. Vaikšnoras.

 

,,Per mano vadovavimo laikotarpį buvo tikrai daug iššūkių, su kuriais mes puikiai susitvarkėme, tai nėra mano nuopelnas, tai yra Jūsų nuopelnas, mano kaip vado funkcija buvo tik nukreipti Jus reikiama kryptimi, nurodyti gaires ir reikalui esant padėti ar patarti. Jūs esat tie specialistai, tie profesionalai, kurie atlikote visas užduotis ir susitvarkėte su mums keliamais iššūkiais. Už visa tai tariu Jums ačiū ir linkiu sėkmės ateities darbuose " - sakė plk. Danas Mockūnas

 

Tarnybą krašto apsaugos sistemoje pulkininkas Danas Mockūnas pradėjo 1992 m. žvalgybos būrio vado pareigose. Nuo 1993 m. iki 1999 m. tarnavo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotame pėstininkų batalione kuopos vado ir bataliono vado pavaduotojo pareigose. Nuo 1999 m. iki 2004 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono vadas, nuo 2004 m. iki 2008 m. vykdė Krašto apsaugos ministerijos Gynybos štabo skyriaus viršininko pavaduotojo bei viršininko planavimui ir operacijoms pareigas. Nuo 2008 m. iki 2013 m. Jungtinio štabo žvalgybos valdybos J2 viršininkas, nuo 2013 m. iki 2018 m. vadovavo Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybai.

Už nepriekaištingą tarnybą plk. Danui Mockūnui 2013 m. įteiktas Lietuvos Respublikos Gedimino ordino riterio kryžius, karininkas skatintas Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos ir Lietuvos kariuomenės medaliais „Už nuopelnus" ir „Už pasižymėjimą". Apdovanotas MPB „Geležinis Vilkas" garbės ženklu bei Jungtinių Amerikos valstijų Sausumos pajėgų medaliu „Už nuopelnus".

 

Apie Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybą


MDV yra sudedamoji Lietuvos kariuomenės dalis, kurios tikslas - įgyvendinant karinio rengimo politiką krašto apsaugos sistemoje paruošti Lietuvos kariuomenės karius, gebančius vykdyti karines užduotis, vykdyti Lietuvos kariuomenės karių individualųjį rengimą ir organizuoti KAS personalo mokymą, rengti Lietuvos kariuomenės karinės srities doktrininius dokumentus, teikti Lietuvos kariuomenės kariniams vienetams kolektyvinio rengimo paramą, aprūpinti poligonais, simuliacinėmis sistemomis ir mokymo objektais, prižiūrėti karinių vienetų kolektyvinio rengimo ir kovinių parengčių vertinimą reglamentuojančių dokumentų nuostatų įgyvendinimą.

 

Svetlanos Aukštolytės nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media