Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Gynybos štabe aptartas ir įtvirtintas Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimas su VRM institucijomis ir Muitinės departamentu

2019-01-29
image

Sausio 29 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe vyko kasmetinis Lietuvos kariuomenės, Vidaus reikalų ministerijos institucijų (Policijos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Vadovybės apsaugos departamento ir Viešojo saugumo tarnybos) ir Muitinės departamento prie Finansų ministerijos vadovų susitikimas, kurio metu buvo aptarti praėjusių metų tarpinstitucinio bendradarbiavimo rezultatai ir pasirašyti šių metų bendradarbiavimo planai.

 

„Esu patenkintas sistemingu, besiplečiančiu bendradarbiavimu su kitomis valstybės institucijomis, prisidedančiomis prie šalies saugumo ir gynybos stiprinimo. Praėjusiais metais turėjome virš 80 įvairaus tipo bendrų pratybų ir mokymų. Tokiu būdu ne tik efektyviai dalijamės profesine patirtimi, stipriname tarpusavio sąveiką ir tuo pačiu šalies saugumą, bet ir efektyviau naudojame valstybės resursus", - sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

 

Susitikime institucijų vadovai pasidalino esminėmis įžvalgomis apie pernai vykusių bendrų pratybų, ir kitų bendrų veiksmų patirtį. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo atstovai dalyvius supažindino su bendradarbiavimo, orientuoto į valstybės gynybą, rezultatais bei pristatė pagrindines šiais metais planuojamas nacionalines karines pratybas, kuriose drauge su Lietuvos kariais treniruosis ir vidaus reikalų sistemos pareigūnai.

 

Pernai Lietuvos kariai teikė pagalbą institucijoms ir gyventojams ekstremalių situacijų atvejais, surengė eilę įvairaus lygio ir apimties bendrų mokymų, drauge su pareigūnais dalyvavo nacionalinėse ir tarptautinėse karinėse pratybose, varžėsi įvairiose sporto ir šaudymo varžybose, dalyvavo šventėse ir kultūriniuose renginiuose. Kariuomenės vienetai ir institucijos keitėsi turima informacija, drauge tobulinosi reagavimo į krizes, priešgaisrinės saugos, riaušių malšinimo, taiklaus šaudymo, kinologijos, kovos su sprogstamaisiais užtaisais ir kituose kvalifikacijos kėlimo kursuose.

 

Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimo su VRM institucijomis ir Muitinės departamentu prie FM planai, siekiant bendrų tikslų ir kryptingo bendradarbiavimo, yra sudaromi ir patvirtinami kasmet.


Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai mjr. Mindaugas Neimontas
Tel. (8 5) 278 5091, mob. 8 682 25359, el. paštas: [email protected]

 

Nuotr. autorė srž. sp. Ieva Budzeikaitė

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media