Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Norvegijoje Šiaurės ir Baltijos šalių kariuomenių vadai aptarė regiono saugumą ir karinį bendradarbiavimą

2019-01-24
image

Sausio 23 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas Osle (Norvegijoje) dalyvavo kasmetiniame Šiaurės ir Baltijos šalių kariuomenių vadų susitikime. Susitikę Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos kariuomenių vadai ir jų delegacijos aptarė regiono saugumo situaciją, kariuomenių aktualijas ir vystymo planus, bendrus karinio bendradarbiavimo projektus.

 

„Šiaurės šalys išlieka vienos artimiausių mūsų partnerių. Jų indėlis į Baltijos jūros regiono saugumo stiprinimą yra ypatingai reikšmingas, todėl turime ir toliau palaikyti glaudžius tarpusavio ryšius bei derinti savo veiksmus siekiant bendrų tikslų", - sakė gen. ltn. J. V. Žukas.

 

Pernai Šiaurės ir Baltijos šalių praktinio karinio bendradarbiavimo (NORDEFCO) formatui pirmininkavę norvegai susitikimo dalyvius supažindino su praėjusių metų rezultatais, o šiemet jam pirmininkaujantys švedai pristatė šių metų prioritetus bei siekinius. Analogiškai pernai Baltijos šalių kariniam komitetui (trišaliam bendradarbiavimui kariuomenių vadų lygmeniu) pirmininkavusios Lietuvos kariuomenės atstovai pristatė šiame formate pasiektus rezultatus, o šiemet jam pirmininkaujančios Estijos kariuomenės atstovai renginio dalyvius supažindino su šiųmetiniais bendradarbiavimo prioritetais ir planais.

 

Be to, Norvegijos, kaip priimančiosios šalies, kariuomenės atstovai su Šiaurės ir Baltijos šalių kolegomis pasidalino patirtimi ir įspūdžiais apie pernai Norvegijoje vykusias didžiausias nuo Šaltojo karo laikų NATO pratybas „Trišakė jungtis 2018" (angl. Trident Juncture 2018).

 

Šiaurės ir Baltijos šalių kariuomenių vadų susitikimai vyksta kartą metuose, vis kitoje šio karinio bendradarbiavimo formato šalyje. Pernai toks susitikimas vyko Danijoje.

 

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai mjr. Mindaugas Neimontas
Tel. (8 5) 278 5091, mob. 8 682 25359, el. paštas: [email protected]

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media