Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Įvyko 4-asis NATO bėgimas Klaipėdoje

2019-03-29
image

Kovo 29 d. Klaipėdos įgula kartu su klaipėdiečiais vieningai paminėjo Lietuvos įstojimo į NATO 15-ąsias metines. Klaipėdos universiteto aikštėje vyko iškilminga rikiuotė, po kurios aidint istorinio pabūklo salvei visi rikiuotės sudėtyje išbėgo plevėsuojant Lietuvos valstybės ir NATO vėliavoms Klaipėdos miesto gatvėmis. Bėgime dalyvavo apie 900 karių ir civilių iš Lietuvos kariuomenės Motorizuotoji pėstininkų brigados „Žemaitija", Dragūnų bataliono, Kęstučio bataliono, Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinės bei Vakarų /Jūros/ šaulių 3-ioji rinktinės.

 

NATO bėgimo dalyvius pasitiko Karinių jūrų pajėgų orkestras, kuris atidarė šventinį koncertą. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad koncertinę programą buvo paruošę ne tik MPB ,,Žemaitija‘‘ padalinių kariai bet ir mokiniai iš Klaipėdos ,,Aukuro‘‘ gimnazijos. Taip pat koncerte dalyvavo ir savo kūrybos dainą atliko Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai.

 

Tai jau 4-asis NATO bėgimas, kurį apjungia civiliai ir kariai bėgdami Klaipėdos gatvėmis.

 

Per 15 metų tapusi visaverte ir patikima stipriausio pasaulyje gynybinio Aljanso nare Lietuva ir toliau prisideda prie pagrindinių NATO užduočių - kolektyvinės gynybos, krizių valdymo ir bendradarbiavimu grindžiamo saugumo užtikrinimo. Kartu reaguodama į saugumo pokyčius, Lietuva šiandien plėtoja nacionalinius gynybos pajėgumus, užtikrina indėlį į atgrasymą ir kolektyvinę gynybą, aktyviai dalyvauja tarptautinėse operacijose.

 

Nuotraukos Lauros Jokšaitės

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media