Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Apdovanoti rašinių konkurso „Mes esame NATO“ nugalėtojai

2019-03-29
image

Kovo 29 dieną Krašto apsaugos ministerijoje vyko mokinių rašinių konkurso „Mes esame NATO“ nugalėtojų apdovanojimo renginys, kurio metu prizai buvo įteikti trijų geriausių rašinių autoriams. Lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis parašytus darbus konkursui pateikė moksleiviai iš 13 Lietuvos mokyklų.

 

Lietuvos narystės NATO 15-kos metų sukakčiai skirtą konkursą 8-12 klasių mokiniams  organizavo Krašto apsaugos ministerija, Lietuvos kariuomenė ir žurnalas „Kurier Wilenski Magazyn“. Moksleiviai buvo kviečiami rašyti rašinius 4 skirtingomis temomis: „NATO – saugumui ir taikai“, „NATO: stiprūs ir saugūs drauge“, „NATO: visi už vieną ir vienas už visus“ ir „NATO – kaip mokslinių atradimų laboratorija“. Renkant geriausius rašinius buvo atsižvelgiama į temos suvokimą, originalumą, kūrybiškumą ir gebėjimą analitiškai mąstyti.

 

Geriausių rašinių autoriais buvo paskelbti mokinė iš Jurbarko ir du mokiniai iš Vilniaus, visi trys darbai parašyti skirtingomis kalbomis. Apdovanojimų ceremonijoje lankėsi ir sveikinimo žodžius tarė Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, JAV bei Lenkijos ambasadų atstovai.

 

Konkursu buvo siekiama skatinti mokinių domėjimąsi NATO veikla ir svarba Lietuvos saugumui, sustiprinti jų žinias nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais, ugdyti mokinių pilietiškumą, lavinti jų kūrybiškumą ir bendrąsias kompetencijas. Daugiausiai darbų buvo sulaukta tema: „NATO: visi už vieną ir vienas už visus“. Rašiniuose mokiniai akcentavo visų NATO narių vienybės svarbą, svarstė apie kolektyvinės gynybos privalumus. Geriausių mokinių darbai bus išspausdinti dienraštyje „KurierWilenski“, o visi konkurso darbai publikuoti tam skirtame leidinyje.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media