Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos įstojimo į NATO 15-ųjų metinių šventinis renginys vyko S. Daukanto aikštėje

2019-03-30
image
Minint NATO 70-ąsias ir Lietuvos įstojimo į NATO 15-ąsias metines vilniečiai ir miesto svečiai galėjo dalyvauti šioms datoms paminėti skirtuose šventiniuose renginiuose „15 metų su NATO mes saugūs!", kurie nuo 12 val. vyko Simono Daukanto aikštėje ir Krašto apsaugos ministerijos kiemelyje Vilniuje.

Susirinkusiuosius S. Daukanto aikštėje pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje vadas Jakobas Søgårdas Larsenas. Vyko iškilminga Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonija. Šventėje dalyvavo Lietuvos karinių pajėgų atstovai, LR Seimo, LR Vyriausybės nariai, užsienio šalių svečiai.

 

Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai surengė šventinį pasirodymą, kurio metu aidėjo pagarbos salvės.

 

Šventės metu Universiteto gatvėje ir aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos buvo galima apžiūrėti ir susipažinti su Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų karine technika ir ginkluote. 36 tonas sveriančią ratinę pėstininkų kovos mašiną „Boxer", šarvuotą žvalgybos automobilį „Fenek" ir kitą, Lietuvoje dislokuotų NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės karių atsigabentą ginkluote. 

Atėjusius į renginį muzikiniais kūriniais džiugino Lietuvos kariuomenės orkestras, Valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas", Vidaus reikalų ministerijos Reprezentacinis pučiamųjų orkestras. Kartu vyko moksleivių muzikinė akcija „Tai, ką darome - už TAIKĄ!" 

Nuo 13 val. prie Krašto apsaugos ministerijos grojo Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas ir solistai, vyko Lietuvos vaikų ir jaunimo centro choro „Kivi" koncertas, veikė kūrybinės dirbtuvės vaikams ir ne tik vaikams.

Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė kviečia kartu minėti šią svarbią Lietuvai datą visoje šalyje - iškeliant Lietuvos ir NATO vėliavas, rengiant bendruomenių minėjimus ar NATO dienas regione, pasikviečiant netoliese dislokuotų Lietuvos karinių dalinių atstovus, taip pat ir sąjungininkus.

Kovo 29 d. 2004 m. Vašingtone (JAV) deponavus Šiaurės Atlanto sutarties ratifikavimo raštus Lietuva tapo visateise nare Aljanso, siekiančio užkirsti kelia kariniams konfliktams ir išsaugoti taiką ir laisvę beveik vienam milijardui gyventojų. Aljanso narius jau 70 metų, nuo jo įsteigimo 1949 m. sieja istorija, bendros vertybė ir siekiai.


Srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotraukos
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media