Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2019-03) naujienų archyvas

Inžinieriai švenčia įkrikščioninimo sakramentus
2019-03-28
img
Šiandien keturiolikai Inžinerijos bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių išskirtinė diena - Dievo ir tarnybos draugų akivaizdoje jiems buvo suteikti įkrikščioninimo sakramentai. Didžioji dauguma bataliono karių priėmė Sutvirtinimo sakramentą, o trims nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams suteikti Krikšto, Eucharistijos ir Sutvirtinimo sakramentai. Švęsti sakramentų ir kartu pabūti bendroje maldoje į Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčią susirinko gausus būrys karininkų, puskarininkių bei šauktinių karių. Šv. Mišias aukojo arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas ir Kauno įgulos kapelionato kapelionas mjr. Tomas Karklys, patarnavo diakonas vyr. srž. Audrius Jesinskas. Sakramentus priėmusiems kariams buvo įteikti pažymėjimai ir atminimo dovanėlės. Po Šv. Mišių kapelionas pakvietė visus į ekskursiją po Soborą ir jo rūsiuose įrengtą muziejų neregiams. Na, o batalione sakramentų priėmimo proga diakonas jiems organizuoja šlovinimo vakarą-koncertą su Gabriele Gvazdikaite ir grupe.
null
Lietuvos įstojimo į NATO 15-os metų jubiliejų paminėti atvyko ir Vokietijos karo laivai
2019-03-28
img

Kovo 28 d. į Klaipėdos uostą atvyko Vokietijos karo laivai FGS ,,Oker“ ir FGS ,,Oste“. Įgulos apsilankymo tikslas – paminėti Lietuvos įstojimo į NATO 15-os metų ir NATO 70-ies metų jubiliejus. Vokietijos Federacinės Respublikos karo laivai mūsų šalyje viešės iki balandžio 1 d., suplanuoti laivų vadų vizitai pas Karinių jūrų pajėgų vadą flotilės admirolą Arūną Mockų ir Klaipėdos miesto merą Vytautą Grubliauską. Šie laivai Klaipėdoje lankosi pirmą kartą.

null
Karinių jūrų pajėgų vadas dalyvauja Karinių jūrų pajėgų vadų konferencijoje
2019-03-27
img
Š. m. kovo 26-28 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Arūnas Mockus NATO jūrinio komponento vadavietės vado vice admirolo Klaivo Džonstono (angl. Clive Johnstone) kvietimu dalyvauja NATO jūrinio komponento vadavietėje (Londonas, Jungtinė Karalystė) organizuojamoje Karinių jūrų pajėgų vadų konferencijoje. 
null
Fotogalerija: psichofizinio rengimo pratybos Lietuvos karo akademijoje
2019-03-27
img

Psichofizinis rengimas yra viena iš Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos lyderio rengimų programų, kurios tikslas – išmokyti būsimus vadus valdyti stresą, akis į akį susidurti su savo baimėmis, sustiprėti tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

null
Pagerbti Baltijos jūroje 2003 metais žuvę karo lakūnai
2019-03-27
img
Kovo 26 d. sukako 16 metų, kai Baltijos jūros bangos pasiglemžė Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (KOP) sraigtasparnio piloto - 32 metų majoro Alvido Brazlausko ir sraigtasparnio borto techniko - 40-ties metų amžiaus viršilos Edmanto Vizbaro gyvybes.
null
Lietuvos įstojimo į NATO 15-ųjų metinių šventiniai renginiai – „15 metų su NATO mes saugūs!“
2019-03-26
img

Vaizdo kvietimas (aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis)

Minint Lietuvos įstojimo į NATO 15-ąsias metines vilniečiai, miesto svečiai ir visi dideli bei maži kviečiami į šventinį renginį „15 metų su NATO mes saugūs!“ Simono Daukanto aikštėje kovo 30 d. 12 val. Susirinkusiuosius pasveikins aukščiausi šalies vadovai, NATO pajėgų integravimo vieneto Vilniuje vadas pulkininkas Jakobas Søgårdas Larsenas, vyks iškilminga Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonija. Dalyvaus Lietuvos karinių pajėgų atstovai, Seimo, Vyriausybės nariai, užsienio šalių svečiai.
null
Tankų „Leopard 2A6“ ir pėstininkų kovos mašinų „Marder
2019-03-25
img
Kovo 18-22 dienomis Generolo Silvestro Žukausko poligone NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės kariai atliko kovinius šaudymus. Vokietijos kariuomenės tankai „Leopard 2A6", pėstininkų kovos mašinos „Marder", šarvuočiai „Fuchs" - tai tik dalis Vokietijos kontingento turimos technikos, kuri buvo naudojama šiose pratybose. Pagrindinis treniruočių tikslas: pasiruošti balandžio mėnesį vyksiančioms visos kovinės grupės pratyboms. 
null
Lietuvos kariai dalyvauja pratybose Sakartvele
2019-03-25
img

Kovo 18-29 d. Sakartvele, Jungtiniame mokymo ir vertinimo centre vykstančiuose bendruose Sakartvelo ir NATO pratybose „NATO-GEO EXERCISE 2019" kartu su kariais iš JAV, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Suomijos, Švedijos ir kitų šalių, dalyvauja ir atstovai iš Lietuvos kariuomenės.

null
MPB „Geležinis Vilkas“ štabo viršininkas plk. ltn. Aurelijus Motiejūnas: „Bendravimas per kardą leidžia geriau pažinti žmones ir kitų šalių kultūrą“
2019-03-22
img

Rubrikoje „Nusimetę uniformas“ apie japoniškus kovos menus Kendo ir Iaido kalbamės su Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabo viršininku pulkininku leitenantu Aurelijumi Motiejūnu.

null
Karinės oro pajėgos kviečia Lietuvos įstojimo į NATO 15-ąsias metines paminėti bėgimu karinio aerodromo kilimo – tūpimo taku „Runway Run 2019“
2019-03-21
img

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje balandžio 6 dieną vyks vienas unikaliausių bėgimų Lietuvoje „Runway Run 2019“. 3000 metrų distanciją Šiaulių karinio aerodromo kilimo – tūpimo taku bėgsiantys renginio dalyviai paminės 15–ąsias įstojimo į NATO aljansą metines.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media