Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2019-03) naujienų archyvas

Srž. sp. Laura Bartusevičiūtė iš sausumos - į jūros bangas: ,,Kol nepabuvai - nesuprasi!
2019-03-10
img
Srž. sp. Laura Bartusevičiūtė savo gyvenime suderino dvi trokštamas profesijas - jėgos struktūras ir slaugą. Dar vidurinėje pajuokavusi, kad eis į kariuomenę, šiuo metu yra Karinių jūrų pajėgų Medicininio paramos vieneto karo gydytojos padėjėja. Į Karines jūrų pajėgas Laura atėjo siekdama naujo iššūkio ir žinodama, kad po kelių mėnesių beveik pusę metų turės išplaukti priešmininiu karo laivu ,,Kuršis".
null
Lietuvos kariuomenės planuose - Sausumos pajėgų štabo struktūrą priartinti prie JAV kariuomenės divizijos štabo struktūros
2019-03-09
img
Planuojama, dar šį mėnesį darbo vizito į Lietuvą atvyks JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos karininkų delegacija, kuri patars Lietuvos kariuomenei, kaip jos Sausumos pajėgų štabe išvystyti divizijos lygmens štabo pajėgumą. Tokia idėja, bendradarbiaujant su sąjungininkais iš JAV, Lietuvos kariuomenės vadovybei kilo dar praėjusią vasarą. 
null
Gynybos štabo viršininkas lankė Štabo ir Ryšių batalionus Vilniuje
2019-03-08
img
Kovo 8 dieną Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras lankėsi Vilniuje dislokuotuose batalionuose: Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione ir Ryšių ir informacinių sistemų batalione. Abu batalionai yra toje pačioje dislokacijos vietoje.

null
Lietuvoje lankėsi JAV 1-osios pėstininkų divizijos vadovavimo elemento vadas
2019-03-08
img

Kovo 7 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabe lankėsi Lenkijoje dislokuoto JAV 1-osios pėstininkų divizijos vadovavimo elemento, atsakingo už JAV sausumos pajėgų operacijos „Atlanto ryžtas“ (angl. „Operation Atlantic Resolve“) Baltijos šalyse ir Lenkijoje vykdymą, vadas pulkininkas Patrikas Michaelis (Patrick Michaelis).

null
Karinių Jūrų pajėgų Povandeninių veiksmų komanda sulaukė pilnametystės – švenčia 18-ąjį gimtadienį
2019-03-08
img

Kovo 8 d.  Lietuvos kariuomenės Karinių Jūrų pajėgų Povandeninių veiksmų komanda tampa "pilnamete" - švenčia 18-ąjį įkūrimo gimtadienį. Ta proga nuo pat ankstyvo ryto į Klaipėdą rinkosi stipriausi plaukikai iš visos Lietuvos kariuomenės. Net penkiolika komandų, tarp kurių - įvairių vienetų žvalgai, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai, susirungė specialiose plaukimo varžybose. 

 

 

null
Kariai apdovanoti Lietuvos banko monetomis
2019-03-08
img

Kovo 8 dieną Lietuvos banko pinigų muziejuje penki Lietuvos kariuomenės atstovai buvo apdovanoti monetomis išleistomis valstybingumo 100-ečiui paminėti. Bendra Lietuvos banko iniciatyva, bendradarbiaujant su Lietuvos kariuomene, kariai buvo apdovanoti už jų tarnybos rezultatus, matomumą visuomenėje, tarnybos laiką, ir įvairias asmenines iniciatyvas.

null
Lietuvoje bus minimos Nepriklausomybės atkūrimo 29-osios metinės (renginių programa)
2019-03-08
img

1990 metų kovo 11 dieną atgimė Lietuva – atkurta nepriklausoma ir demokratinė valstybė. Krašto apsaugos sistemos vadovybė ir kariai kartu su visuomene dalyvaus šiai svarbiai Lietuvai dienai atminti skirtuose šventiniuose renginiuose Vilniuje ir kituose miestuose visoje Lietuvoje.

null
Mirė vienas karinių jūrų pajėgų įkūrėjų dimisijos jūrų kapitonas Juozapas Algis Leišis
2019-03-07
img

Š. m. kovo 7 d. naktį eidamas 77-uosius metus mirė dimisijos jūrų kapitonas Juozapas Algis Leišis. 1989-1991 m. Klaipėdos civilinės gynybos štabo viršininkas. 1990 m. talkino kuriant savanorių formuotes. Jo iniciatyva įkurta Lietuvos Respublikos karinio laivyno atkūrimo ekspertų taryba, 1991-1992 m. jos pirmininko pavaduotojas - veiklos koordinatorius.

null
Lietuvos kariuomenės mokyklos taurės štangos spaudimo varžybos, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai
2019-03-07
img

2019 m. kovo 6 d. Kazlų Rūdos sporto centre vyko Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos organizuotos tradicinės Atvirosios štangos spaudimo varžybos, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

null
Lietuvos kariuomenėje daugiau, nei pusę gyvenimo praleidęs viršila Gintautas Mauricas: „Toli nužygiavome nuo laikų, kai vaikščiojom ginkluoti “kalašais”, o aplink netrūko vadų su “telniaške
2019-03-06
img

Kovo 29 dieną Lietuva įpusės antrąjį narystės Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje dešimtmetį. Šiuo metu Lietuvos kariuomenės Juozo Lukšos mokymo centre tarnaujantis viršila Gintautas Mauricas bene visą savo tarnybos laikotarpį vienaip ar kitaip dirbo su sąjungininkais Lietuvoje, tarptautiniuose štabuose ir misijose. Lietuvos narystės NATO 15-os metų sukakties išvakarėse vrš. G. Mauricas sutiko papasakoti, kaip savo tarnybos metu jam teko dirbti su įvairių NATO (ir ne tik) šalių kariais ir ką reiškia paprastam Lietuvos kariui būti stipriausio pasaulyje karinio aljanso dalimi.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media