Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2019-03) naujienų archyvas

Geluonis raudonajai meškai: Stingeriai Afganistane
2019-03-05
img

Darius Sutkus, žurnalas "Karys"

1986 metai. Į Afganistaną iš Sovietų Sąjungos (SSRS) atvyksta naujas papildymas. Tarp karininkų – sovietinio surusėjusio generolo Felikso Baltušio-Žemaičio sūnus Olgierdas Žemaitis. Dar lėktuve sovietų kariuomenės leitenantas pastebėjo jam iki tol nematytą smulkmeną: „<...> visi lėktuvai Kunduzo aerodrome kyla ir leidžiasi spirale, iššaudami daugybę signalinių raketų. Kaip vėliau sužinojau, taip daroma norint sumažinti galimybę būti numuštiems iš nešiojamojo zenitinio raketinio komplekso, kurių raketos autonomiškai skrenda reaguodamos į infraraudonąjį spinduliavimą. Signalinės raketos dėl savo šiluminio spinduliavimo turėtų nuvesti raketą nuo taikinio. Ne veltui lakūnų tarnybos laikas čia – tik metai, kai visi kiti tarnauja du metus.“

null
Užuojauta mirusio kario artimiesiems
2019-03-05
img

Lietuvos kariuomenės vadovybė reiškia gilią užuojautą mirusio Didžiosios kunigaikštienės Birutės Ulonų batalione tarnavusio kario artimiesiems, šeimai ir tarnybos draugams.

null
Kario akimis: „Pagrindinis jaunojo vado iššūkis yra drąsa priimti sprendimą
2019-03-04
img
Apie kario tarnybą, lyderystę ir gebėjimą mokytis mintimis dalijasi Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karininkas vyresnysis leitenantas Mykolas Rutkauskas.
null
KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karių pergalė šaudymo varžybose Latvijoje
2019-03-04
img
2019 m. vasario 28 - kovo 2 dienomis Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės profesinės karo tarnybos kariai ir kariai savanoriai dalyvavo tarptautinėse šaudymo varžybose, Latvijoje.

null
Nusimetę uniformas: Juozo Vitkaus Inžinerijos bataliono paramedikas – Lietuvos olimpinės karatė čempionas
2019-03-02
img

Vasario mėnesį Panevėžyje vykusiame Lietuvos WKF/SHOTO karatė čempionate Juozo Vitkaus Inžinerijos bataliono vyresnysis paramedikas grandinis Vaidotas Dobrovolskis, atstovaujantis „Fight gang“ klubui, sunkaus svorio (virš 75 kg) vyrų kumitė kategorijoje iškovojo pirmąją vietą ir užkopė ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio bei užsitikrino vietą Lietuvos olimpinės karatė rinktinėje.

null
Dokumentinis filmas apie Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgas "Liepsnojantis kalavijas" visuomenei pristatyas minint Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną
2019-03-01
img
Dokumentinis filmas apie Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgas "Liepsnojantis kalavijas" visuomenei pristatyas minint Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną. Nuo kovo 1 dienos filmą galima išvysti internetu.
null
Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas pasipildė savaeigės artilerijos sistemomis
2019-03-01
img

Kovo 1 dieną Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalioną papildė dar dvi savaeigės artilerijos haubicos PzH2000. Pirmieji koviniai šaudymai naujosiomis sistemomis planuojami jau balandį.

null
Oro gynybos batalione – intensyvi mokymų savaitė
2019-03-01
img

Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono kariams vasario 25 – kovo 1 d. organizuota mokymų savaitė, kurios metu buvo siekiama gerinti karinį rengimą ir šviesti karius šiandienos aktualijomis. Mokymus vedė ir patirtimi dalijosi ne tik LK vienetų ir bataliono karininkai, bet ir kviestiniai svečiai.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media