Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2014 m. kitos žinios apie muziejų

Muziejaus sargai
2014-12-15
img

Reto kauniečio albume nerasi nuotraukos su liūtais, stovinčiais prie Vytauto Didžiojo karo muziejaus. Būti Kaune ir užsiropšti ar būti užkeltam ant vieno iš liūtų tebėra kiekvieno vaiko ritualas. Astrave, seniausio Lietuvoje dirbtinio ežero pakrantėje, iškilo dviaukščiai grafų Tiškevičių rūmai. Prie įėjimo į rūmus buvo pastatyti du iš Sankt Peterburgo atvežti metaliniai liūtai. 1936 m. atidarius naująjį Karo muziejaus pastatą ir ekspoziciją, 1938 m. grafo Jono Tiškevičiaus sūnus Jonas Jurgis Tiškevičius padovanojo liūtus muziejui (dabar Astravo dvare stovi cementinės jų kopijos).

null
Paskaita apie stresą ir jo įveikimą
2014-12-12
img

Paskaita apie stresą ir jo įveikimą 2014 m. gruodžio 12 d. Vytauto Didžiojo karo muziejaus darbuotojai klausėsi Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos psichologės Vigitos Rakauskienės paskaitos „Stresas ir jo įveikimas“. Šiuolaikiniame gyvenime stresas yra tapęs nuolatiniu kiekvieno iš mūsų palydovu. Psichologė pasakojo, kokia streso kaina, ką reiškia emocinis stresas darbe ir namuose, kaip jį suvaldyti.

null
Paskaita „Generolo Tado Kosciuškos sukilimo pabaiga ATR teritorijoje“.
2014-12-03
img

Gruodžio 3 d., trečiadienį, 18.00 val. Kauno Įgulos Karininkų Ramovės Karininkų svetainėje (III a.) vyks paskaita „Generolo Tado Kosciuškos sukilimo pabaiga ATR teritorijoje“.

Lektorius Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karybos istorijos skyriaus (1795-1940) vyriausiasis muziejininkas Algimantas Daugirdas.

Paskaitą organizuoja Kauno pavietų laisvųjų šaulių klubas. Maloniai kviečiame dalyvauti.

null
Muziejui padovanoti trys eksponatai
2014-12-02
img

2014 m. gruodžio mėn. Vytauto Didžiojo karo muziejų pradžiugino Lenkijoje gyvenančio gydytojo ir filatelisto Andžejaus Vydros (Andrzej Wydra) padovanoti trys eksponatai. Savo laiške p. A. Vydra rašo: „Man 73-eji metai, esu gydytojas ir filatelistas. Didžiąją suaugusio gyvenimo dalį praleidau kaupdamas Lietuvos istorijos filatelistikos rinkinį. Turėjau daug širdingų bičiulių lietuvių, gyvenančių tiek Vilniuje (pavyzdžiui, profesorių Henriką Horodničių, fiziką iš Vilniaus universiteto), tiek Lenkijoje, taip pat ir lenkų, kurie prieš karą gyveno Lietuvoje. Jų dėka gerai susipažinau su Lietuvos istorija ir lietuvių literatūrą.

null
Apie knygą „Likimo išbandymai“ ir nepalaužiamą lietuvių dvasią
2014-11-27
img

2014 m. gruodžio 4 d. 15 val. Kaune, Istorinėje Prezidentūroje, bus pristatyta Joanos Ulinauskaitės-Mureikienės knyga „Likimo išbandymai“. Tai 3-ioji patikslinta ir papildyta laida, 1-oji serijos „Neparklupdyta Lietuva“ knyga. Joje buvusi politinė kalinė gydytoja J. Ulinauskaitė-Mureikienė nuoširdžiai ir jautriai aprašo savo gyvenimo istoriją. Tai autentiškas pasakojimas apie save, laiką, savo kartą ir dvasines vertybes, kurioms liko ištikima autorė ir jos bendražygiai.

null
Muziejininkų susitikimas su Kauno arkivyskupu metropolitu Sigitu Tamkevičiumi
2014-11-27
img

Lapkričio 27 d. popietę Vytauto Didžiojo karo muziejaus darbuotojų grupė, lydima Kauno įgulos kapelionato kapeliono kpt. Tomo Karklio, aplankė Kauno arkivyskupą metropolitą Sigitą Tamkevičių. Pagrindinis vizito tikslas buvo susitikti su šiuo bažnyčios ganytoju, kuris sovietinės okupacijos metais buvo aktyvus tikinčiųjų teisių gynėjas, Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos pradininkas. Karo muziejaus istorikams bei darbuotojams arkivyskupas papasakojo apie Katalikų Bažnyčios kronikos atsiradimo ir vystymosi istoriją, žmones, kurie sovietmečiu, nestokodami drąsos dėl sovietinio saugumo represijų, prisidėjo prie kronikos sudarymo, platinimo ir informacijos skleidimo visuomenei.

null
A.Daugirdo paskaita kariams apie 1863-ųjų sukilimą
2014-11-26
img

Lapkričio 28 d., penktadienį, Vytauto Didžiojo karo muziejuje Karybos istorijos (1795–1940) skyriaus vyriausiasis muziejininkas Algimantas Daugirdas Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono kariams skaitys paskaitą „1863 m. sukilimas. Biržų–Medeikių kautynės“.

 

null
JAV sausumos pajėgų Europoje vado generolo leitenanto Beno Hodgeso vizitas muziejuje
2014-11-25

Lapkričio 23 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje lankėsi JAV sausumos pajėgų Europoje vadas generolas leitenantas Benas Hodgesas (Ben Hodges), į Lietuvą atvykęs Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vado gen. mjr. A. Leikos kvietimu. Gen. ltn. B. Hodgesas lankėsi ir Kaune, kur pagerbdamas žuvusių už Lietuvos laisvę karių atminimą, padėjo gėlių vainiką prie Nežinomo kareivio kapo, lankėsi Vytauto Didžiojo karo muziejuje. Edukacijos ir informacijos skyriaus vyriausiasis muziejininkas Justas Motijauskas garbiam svečiui pristatė muziejaus ekspozicijas ir parodas, supažindino su svarbiausiais Lietuvos istorijos ir Lietuvos karybos istorijos įvykiais.

null
Baigėsi viena didžiausių metų parodų „Mokykla 2014“
2014-11-24
img

Lapkričio 21–23 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, įvyko 4-oji mokyklų įrangos, mokymo priemonių ir technologijų paroda „Mokykla 2014“.

Parodoje pristatyta daugybė metodų, galimybių ir praktinių patarimų, kaip pasiekti sėkmingus ugdymo rezultatus. Antrą kartą dalyvavusi Lietuvos muziejų asociacija kvietė lankytojus į nuotaikingąją ir kūrybingąją „MuMo“ („Muziejus – Mokyklai“) – muziejų edukacinę salą, demonstruojančią jungtį tarp muziejų ir mokyklos.

null
Seime istorikai aptars kario priesaikos davimo aplinkybes istorinių lūžių laikotarpiais
2014-11-24
img

Lapkričio 26 d., trečiadienį, Seime vyks konferencija „Karinė priesaika istorinių lūžių laikotarpiais“. Konferenciją rengia Seimo narių grupė „Už ištikimybę priesaikai“, Krašto apsaugos ministerija, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija. Konferencijoje mokslininkai aptars kario priesaikos davimo aplinkybes skirtingais Lietuvos istorijos tarpsniais: Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, per XIX a. sukilimus, tarpukario Lietuvoje (1918–1940), pokario partizaninių kovų metu ir Lietuvos valstybingumo atkūrimo laikotarpiu (1989–1992).

null
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media