Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kitos žinios apie muziejų

Dovana muziejui - paveikslas „K37 (Antanas Ilgauskas)“
2017-04-13
img

Džiaugiamės, kad muziejus sulaukė dovanos iš filmų kūrėjo, žurnalisto, motociklininko Rimo Bružo. Jis muziejui padovanojo savo sukurtą paveikslą „K37 (Antanas Ilgauskas)". Tai simboliška dovana, kadangi muziejuje yra eksponuojamas Antano Ilgausko motociklas „Harley-Davidson", pažymėtas numeriu K-37, kuriuo Kaune 1941 m. birželio sukilimo dalyviams buvo vežiojami ginklai.

null
Pasirašyta Vytauto Didžiojo karo muziejaus ir Lietuvos archeologijos draugijos bendradarbiavimo sutartis
2017-04-05
img

Siekdamas propaguoti ir populiarinti Lietuvos valstybės ir karybos istoriją, ugdyti visuomenės patriotiškumą ir pilietiškumą balandžio 5 d. Vytauto Didžiojo karo muziejus pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos archeologijos draugija.

null
Skrydis per Atlantą
2017-03-07
img

2004 m. Vytauto Didžiojo karo muziejui perduota unikali filmuota archyvinė medžiaga, kurioje įamžintas legendinis Stepono Dariaus ir Stasio Girėno pakilimas iš Niujorko oro uosto.

 

„Transatlantinis skrydis nėra labai sudėtingas, jei turi tinkamą įrangą ir esi gerai pasirengęs. Aš manau, kad mūsų kelionė iš Niujorko į Lietuvą, į Kauną, neturėtų būti labai sudėtinga”,- sakė S. Darius.

 

1933 m. liepos 15 d. lakūnai pakilo iš Niujorko oro uosto ir sėkmingai perskrido Atlanto vandenyną. Iki galutinio tikslo (Kauno) likus mažiau kaip dešimtadaliui kelio, lėktuvas sudužo. Įvykio aplinkybes iki šių dienų gaubia paslaptis.

null
Muziejus atvvyksta pas JUS!
2017-02-10
img

Muziejaus edukatoriai dirba ne tik muziejuje, tačiau nebijodami sugrįžusios žiemos aplanko ir JUS! Mokyklos, suaugusiųjų centrai, bendruomenės ir senelių namai džiaugiasi turėdami galimybę sudalyvauti edukacinėse programose.

null
Skirk 2% Vytauto Didžiojo karo muziejui!
2017-02-06
img

Dėkojame, kad remiate Vytauto Didžiojo karo muziejų – vienintelį muziejų Lietuvoje, kuriame galima prisiliesti prie Lietuvos kariuomenės gimimo ir augimo istorijos. Atsinaujinęs ir papildęs savo rinkinius naujais eksponatais muziejus įgyvendina savo misiją – dalintis su visuomene vertybėmis, kurios atspindi Lietuvos valstybės kovas dėl laisvės ir nepriklausomybės bei supažindinti su karų, kariuomenės ir karo meno istorija. Skirdami 2 % Vytauto Didžiojo karo muziejui Jūs prisidedate prie istorijos puoselėjimo ir tautinės savimonės ugdymo.

null
Piešinių konkursas "Saulės mūšis 1236" baigtas!
2016-12-14
img

Vytauto Didžiojo karo muziejaus organizuojamas piešinių konkursas „Saulės mūšis 1236“ baigtas!

Skelbiame, kad daugiausiai balsų surinko ir konkursą laimėjo – Titas Bagdonavičius (Vilniaus Verkių mokykla-daugiafunkcis centras), Pavel Jurgelevič (Vilniaus darželis-mokykla Šaltinėlis) ir Fausta Kirstukaitė (Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija). Dėkojame už aktyvų dalyvavimą ir dalinamės piešinių konkursui sukurta elektronine knyga. Čia kiekvienas galės rasti ne tik savo darbą, bet ir pasigrožėti kitų dalyvių piešiniais!

null
Iššūkis tarptautinėse pratybose „Iron Sword 2016“
2016-12-08
img

Lapkričio 20 – gruodžio 2 d. Lietuvoje vyko jau trečią kartą rengiamos tarptautinės pratybos „Iron Sword 2016“ (liet. Geležinis kardas 2016). Apie 4000 sąjungininkų pajėgų karių iš 11-os NATO šalių vykdė gynybos ir puolimo operacijas, treniravosi atlikti žygio, susitelkimo rajono užėmimo, kovinės paramos ir kitas užduotis. Pratybos vienu metu vyko Gaižiūnų ir Generolo Silvestro Žukausko poligonuose. Gaižiūnų poligone, kuriame dirbo ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karybos istorijos skyriaus vedėja Lina Kasparaitė-Balaišė, treniravosi Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionas ir  kariai iš JAV bei Rumunijos.

null
Informacija lankytojams, planuojantiems atvykti į Muziejų spalio 29-30 ir lapkričio 4 dienomis
2016-10-19
img

Spalio 29-30 dienomis (šeštadienį ir sekmadienį) Muziejaus atstovai dalyvaus parodoje „GameOn", Vilniuje, Litexpo parodų rūmuose, todėl ekskursijos ir edukacinės programos toms dienoms nebus priimamos. Pats Muziejus lankytojams bus atviras įprastomis darbo valandomis (nuo 10 val. iki 17 val.)

Lapkričio 4 d., penktadienį, Muziejuje vyks Civilinės saugos funkcinės pratybos, todėl Muziejus bus uždarytas iki 12 val. Po mokymų Muziejus veiks iki 17 val., kaip įprastai.

Papildoma informacija: [email protected] arba tel. nr.: (8 37) 32 07 65.

null
Siųsk klausimą karių protmūšiui Muziejuje
2016-10-17
img

Vytauto Didžiojo karo muziejus organizuoja karių konkursą „Proto mūšis", skirtą atkurtos Lietuvos Respublikos kariuomenės 100-mečiui paminėti, ir kviečia lankytojus siųsti klausimus jo dalyviams.

null
Praktika, savanorystė arba stažuotė Muziejuje
2016-10-11
img

Vytauto Didžiojo karo muziejus priima savanorius, praktiką ar stažuotę norinčius atlikti studentus.

null
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media