Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kitos žinios apie muziejų

Kovoje už Lietuvą: Stasio Ignatavičiaus šeimos istorija
2018-10-12
img

Stasys Ignatavičius – Albino Kęstučio Bersėno žentas, Lietuvos šaulių sąjungos atkūrimo iniciatyvinės grupės steigėjas, Vyčio Kryžiaus ordino kavalierius pasakoja: Kai vedžiau jo dukrą, aš nežinojau, kad jis buvo partizanų ryšininkas. Jis visą laiką tai slėpė. Savo istoriją uošvis man papasakojo tik įsitikinęs, kad aš taip pat kovoju už Lietuvą ir esu savas žmogus. Tai įvyko 1988 m., per Sąjūdžio suvažiavimą.

 

 

null
„Pirmasis pasaulinis karas Lietuvoje: visuomenė ir karo atmintis“.
2018-10-02
img

Rugsėjo 27 dieną Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyko kartu su Lietuvos istorijos institutu organizuota diskusija „Pirmasis pasaulinis karas Lietuvoje: visuomenė ir karo atmintis“.

null
Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius muziejui įteikė 1931 m. Lietuvos karininko uniformą
2018-09-21
img

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vytauto Didžiojo karo muziejui įteikė San Paule ilgus dešimtmečius saugotą, emigrantų iš Lietuvos atsivežtą 1931 m. modelio pilnos komplektacijos Lietuvos karininko uniformą bei 1915 m. Jono Terviliaus rankų darbo skrynią (lagaminą).

null
Restauravimas: darbo specifika, kylantys iššūkiai ir kantrybės išbandymas
2018-09-14
img

Restauratorius – tai muziejaus darbuotojas, kuris kiekvieną muziejinę vertybę, prieš išleisdamas ją į ekspozicijų sales, išnarsto iki menkiausios detalės. Vytauto Didžiojo karo muziejaus Restauravimo skyriuje dirba kvalifikuoti, kruopštumu, pareigingumu, kantrybe bei tvarkingumu pasižymintys specialistai. Restauravimo skyriuje konservuojami ir restauruojami muziejaus eksponatai (ginklai, tekstilės eksponatai, medinės polichromuotos skulptūros, istoriniai ir etnografiniai medienos dirbiniai, metalo dirbiniai, archeologiniai radiniai, molbertinė tapyba), atliekama prevencinė eksponatų priežiūra. Vytauto Didžiojo karo muziejaus Restauravimo skyriuje dirba metalo, tekstilės, medienos ir tapybos specialistai, išmanantys ne tik savo, bet ir kitų sričių restauravimą.

null
Karo muziejaus parodos - turiningai kelionės pradžiai
2018-09-13
img

Šiais metais Vytauto Didžiojo karo muziejus pirmą kartą savo istorijoje pradėjo naują bendradarbiavimo projektą su AB „Lietuvos geležinkeliai“, autobusų stotimis ir oro uostais. Parengtas kilnojamas parodas „Šarvuotieji kunigaikščiai“ ir „Skrydžio tikslas – Lietuva“ planuojama eksponuoti dešimtyje didžiausių Lietuvos geležinkelio stočių, autobusų stotyse ir oro uostuose. Parodas šiuo metu galite pamatyti Šiaulių geležinkelio ir Kauno autobusų stotyse.

null
Ar žinojai, kad ypač reikšmingus pranešimus Lietuvos kariuomenėje perduodavo šunys!
2018-09-06
img

Šunys ryšininkai 1919–1940 m. nešiodavo prie kaklo pririštus pranešimų vamzdelius, kuriuose gabendavo įvairius dokumentus, pranešimus, brėžinius, fotografijas, o prireikus – net maistą ir šovinius! Keturkojai karių pagalbininkai rasdavo ryšių takus dviem būdais. Prieš užduotį jie būdavo pravedami numatytu keliu ir jį įsidėmėdavo. Reikiamą vietą šunys taip pat galėdavo aptikti savo jautria uosle pajusdami karių specialiais kvepiančiais skysčiais pažymėtus takus.

null
Meilės Tėvynei ištakos – šeima. Lukšų šeimos istorija
2018-09-04
img

2018-ieji – ypatingi metai kiekvienam Lietuvos piliečiui. Lietuvos valstybės ir kariuomenės atkūrimo 100-mečio proga svarbu prisiminti istorijas, susijusias su kovomis už laisvę ir Nepriklausomybę. 1918 m. lapkričio 23 d. ginti šalį įsipareigojo atkurta Lietuvos kariuomenė, kuri trapų valstybingumą bandė išsaugoti Nepriklausomybės kovose, o sovietinės okupacijos metais priesaiką davę šalies kariai savo ryžtą ir narsą parodė partizanų gretose. Vėliau patriotiškumą šalies gynėjai pademonstravo 1990–1991  m. atkuriant Lietuvos Nepriklausomybę. Šia proga Vytauto Didžiojo karo muziejus įgyvendina projektą „Kariuomenės istorija – mano istorija“. Šį kartą partizano Antano Lukšos duktė Dalia pasakoja savo šeimos istoriją.

null
Edukacinėse programose galite dalyvauti tik muziejuje? Klystate!
2018-07-19
img

2015 m. Vytauto Didžiojo karo muziejus pradėjo intensyviai bendradarbiauti su Kauno miesto švietimo skyriaus Formaliojo ugdymo skyriumi. Siekdami kuo daugiau moksleivių įtraukti į edukacines programas, kuriose būtų supažindinama su karybos istorija ir šiuolaikinės Lietuvos kariuomenės veikla, pradėtas kurti atviras muziejus, kai lankytojai ne tik aplanko ekspozicijas, tačiau ir pats muziejus atvažiuoja pas juos. Sėkmingiausias to rezultatas – išvažiuojamosios edukacinės programos. Pirmosios programos buvo surengtos Juozo Vitkaus inžinerijos batalione, pristatytos KTU Tyrėjų naktyje, KTU Savanorystės mugėje, turizmo mugėje Adventur 2015. Ši veikla jau tapo tradicija ir jau ketvirtus metus iš eilės su edukacinėmis programomis muziejus aplanko vis daugiau mokyklų ir stovyklų.

null
Muziejui įteikta ypatinga dovana - JAV kariuomenės specialiųjų pajėgų viršilos Herberto Šiugždos uniformos, antsiuvai ir apdovanojimai
2018-07-02
img

Liepos 2 d. muziejų aplankė ypatingas svečias. Herbertas Šiugžda – JAV kariuomenės specialiųjų pajėgų viršila, dabartinis Užsienio karo veteranų organizacijos (angl. Veterans of Foreign War), Specialiųjų pajėgų asociacijos (angl. Special Forces Association) ir Specialiųjų operacijų pajėgų asociacijos (angl. Special Operations Association, SOA) narys įteikė muziejui itin vertingą dovaną –uniformas, antsiuvus, apdovanojimus.

null
Paroda apie Laisvės varpą Prancūzijoje
2018-06-18
img

Birželio 8 d. Prancūzijos kurortiniame Taninges mieste vyko renginys, skirtas Lietuvos atkūrimo 100-mečiui paminėti. Renginyje dalyvavo ir parengtą parodą apie Laisvės varpą „O skambink per amžius vaikams Lietuvos...“ pristatė muziejininkė dr. Aušra Jurevičiūtė.

null

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media