Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Atidaryta paroda "Kareivio dienos"

2017-07-11
image

Ką reiškia būti kariu? Kuo kvepia kario kasdienybė ir kaip išlikti nepastebėtam ne tik priešų, bet ir vadų? Į šiuos klausimus atsakymus jau sužinojo pirmieji parodos „Kareivio dienos“ lankytojai. Kviečiame apsilankyti ir Jus!

 

Visais laikais tarnauti savo šaliai buvo garbė, o vilkėti kario uniformą svajojo kiekvienas jaunuolis. Tarnybą kariuomenėje atlikęs vyras lengviau įsidarbindavo, sustiprėdavo fiziškai, įgaudavo pasitikėjimo, o tarnyboje patirti nuotykiai ir įspūdžiai ilgam likdavo atmintyje.

 

2017 m. liepos 4 d. atidaryta nauja paroda „Kareivio dienos“, skirta šauktinių tarnybai. Šauktiniai – privalomosios karo tarnybos kariai – visada buvo ir yra pagrindinė Lietuvos kariuomenės jėga ir mobilizacinis rezervas. Parodoje galima ne tik pasidaryti maskuojamąjį grimą, nusifotografuoti, bet ir įeiti į kareivio palapinę, kurioje esančiame interaktyviame ekrane galite pamatyti vaizdo įrašus iš tikro šauktinių gyvenimo bei vaikų klausimus Lietuvos kariams.

 

„Vadovaujantis šiuolaikinėmis muziejininkystės tendencijomis ir siekiant parodą padaryti patrauklią įvairaus amžiaus grupėms bei atsižvelgiant į tai, kad žmonės informaciją suvokia naudodami skirtingus pažinimo metodus, nusprendėme parodoje pritaikyti įvairius pažinimo būdus, t. y. erdvinį (objektų estetikos elementai: pasirinkta palapinė ir tinklai, kurie sukuria lauko pratybų atmosferą), kinestetinį, kuris yra vienas efektyviausių jaunosios kartos žinių įsisavinimo metodų, lingvistinį, na o technologijų integracija išplėtė edukacinių veiklų spektrą“, – teigė parodos organizatoriai.

 

1990 m. atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, buvo atkurta ir Lietuvos kariuomenė, o su ja kartu pradėta formuoti nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba, kuri 2008 m. buvo sustabdyta. Atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes, 2015 m. buvo atnaujinta devynių mėnesių trukmės nuolatinė privalomoji karinė tarnyba, kuria siekiama sustiprinti ir pagerinti kariuomenės dalinių papildymą profesinės karo tarnybos kariais, suformuoti pakankamą kariuomenės parengtąjį rezervą ir užtikrinti tinkamą piliečių pasirengimą ginti savo valstybę.

 

Būti kariu reiškia ne tik atlikti pareigą, tai kur kas daugiau. Kareivio kasdienybė pilna iššūkių, neįprastų užduočių ir veiksmo. Nuolat pagalbos ranką ištiesti pasirengę tarnybos draugai tampa tokia stipri komanda, kad jai nebelieka neįveikiamų užduočių. Lietuvos karius visuomenė gerbia, palaiko ir didžiuojasi jais.

 

Paroda veiks iki šių metų pabaigos.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media