Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Dvarų relikvijos pasakoja... Nuo kovų iki kovų

2016-08-10
image
Vytauto Didžiojo karo muziejus liepos 6 dieną lankytojams pristatė parodą „Dvarų relikvijos pasakoja... Nuo kovų iki kovų", skirtą Dvarų kultūros metams paminėti. Ši paroda yra kasmetinio projekto „Lietuvos muziejų kelias" dalis, kuri 2016-aisiais tyrinėja dvarus ir jų istoriją.

 

Lietuvos muziejų kelio projektas šiemet kviečia gilintis į Lietuvos dvarus, jų istoriją ir kultūrą. Ilgą laiką šalies dvarai buvo vietiniai kultūros centrai. Pasiturinčios giminės turėdavo po keletą dvarų, jų aplinkoje koncentruodavosi ne tik kultūrinis, bet ir ekonominis, politinis, socialinis ir karinis gyvenimas. Karo muziejus šioje parodoje atskleidžia būtent karinį dvarų aspektą.

 

Parodoje galima išvysti keturis svarbius politinius dvarų laikotarpius: 1830 - 1831 m. ir 1863 - 1864 m. sukilimus, 1904 m. tautinio atgimimo ir 1918 - 1923 m. Nepriklausomybės kovų, ir atrasti, kad dvarai visada buvo visuotinės savimonės telkimosi centrai ir juose prasidėdavo svarbios valstybei permainos.

 

Dvarai siejami ir su prabanga, aukštuomene ir europietiška kultūra, todėl ji tvyro ir parodoje. Lankytojas gali pamatyti autentiškus to meto eksponatus, o įsijausti į XIX a.-XX a. pr. dvasią padeda išskirtinis apšvietimas.

 

Paroda veiks iki gruodžio mėnesio. Parodos lankymas - su Muziejaus bilietu.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media