Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Vienos vitrinos paroda "Karys - praeities tyrėjas. Radiniai iš tyrinėto Apuolės piliakalnio"

2018-06-26
image

Vladas Nagevičius tarpukariu garsėjo savo profesine ir visuomenine veikla, baigė mokslus Sankt Peterburgo archeologijos institute ir Karo medicinos akademijoje.  Šios dvi sritys jį lydėjo visą gyvenimą. Brigados generolas, vienas pirmųjų Lietuvos kariuomenės savanorių, ilgametis Karo sanitarijos tarnybos viršininkas, vienas iš Lietuvos kariuomenės kūrėjų rasdavo laiko ir moksliniams tyrinėjimams. Vadovavo Apuolės ir Impilties piliakalnių archeologiniams tyrimams, atliko archeologinius kasinėjimus Pryšmančių kapinyne, radinius eksponavo paties iniciatyva įkurtame Karo muziejuje.


Parodoje, skirtoje muziejaus įkūrėjo brg. gen. gydytojo ir archeologo Vlado Nagevičiaus gimimo metinėms paminėti, pristatomi radiniai iš 1931–1932 m. Apuolės piliakalnio kasinėjimų. Tuo metu plačiai mastu ir užmoju nuskambėjusiuose kasinėjimuose dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos bei Švedijos specialistai, į pagalbą buvo pasitelkta ir kariuomenė. Buvo ištirta dalis piliakalnio aikštelės, įvažiavimas į pilį, vartai, šulinys ir perkastas pylimas. Piliakalnio kasinėjimai sulaukė daug lankytojų, pasitaikydavo ir labai garbingų asmenų, kaip pats Švedijos įgaliotasis ministras Pabaltijo šalims. Parodoje eksponuojamas vienas iš dviejų Apuolės kasinėjimus iliustruojančių albumų, iš kurių vienas buvo padovanotas Švedijos ministrui.

 

Apuolės piliakalnis šiandien žinomas dėl V. Nagevičiaus kasinėjimų ir savo istorijos. Apuolė yra anksčiausiai rašytiniuose šaltiniuose minima dabartinės Lietuvos teritorijos vietovė. Šaltiniuose aprašoma, kaip vikingai IX a. užpuolė kuršių pilį, bei 8 dienas trukusi pilies gynyba, pasibaigusi paliaubomis.


Parodoje išvysite strėlių antgalių, žalvarinių papuošalų, verpstukų, kasinėjimų metu surinktų grūdų mėginius, piliakalnio pylimui sutvirtinti naudotų rąstų bei medinių kaiščių fragmentus.

2018-06-26 17:34

Vilma

Tai kelintoms V.Nagevičiaus gimimo metinėms skirta paroda? Nei gimimo datos, nei sukakties skaičiaus. Gerai kad visagalis google yra! Gimė 1880 m. birželio 17 d.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media