Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Naujienos

Inžinerijos batalionas – „Geležinės valios karių“ kalvė
2019-01-21
img

Inžinerijos batalionas pelnytai gali didžiuotis savo gretose turėdamas ne tik vienus vienus stipriausių karių visose Sausumos pajėgose – „Geležinės valios karių“ statulėlės į šį dalinį atvyksta kasmet. „Geležinės valios kario“ statulėlė – tai kasmetinis Sausumos pajėgų apdovanojimas, nuo 2013 metų teikiamas už daugiau nei maksimaliai išlaikytus karinio fizinio pasirengimo testus. Tradiciškai statulėlė kariams įteikiama po pagarbos bėgimo „Gyvybės ir mirties keliu“ Sausio 13-osios aukoms atminti. Taip pat tradiciškai, pradedant 2015 metais, tarp „Geležinės valios kario“ nominantų visada būna ir inžinierių.

null
LK LDK Gedimino štabo batalione į atsargą išlydėti NPPKT kariai
2019-01-20
img
Šiandien Šv. Ignoto bažnyčioje ir aikštėje prie LR prezidentūros 67 NPKT kariai tarnavę LK LDK Gedimino štabo batalione buvo iškilmingai išlydėti į atsargą. Kaip teigė geriausiu išrinktas 8 būrio karys j. eil. Benas Baliukonis 9 mėnesius tarnybą atlikę reprezentacinėje Garbės sargybos kuopoje kariai gavo daug daugiau nei davė patys. 
null
LDK Algirdo bataliono karys suteikė pagalbą avarijoje nukentėjusiam vairuotojui
2019-01-20
img
Duota priesaika būti doru ir garbingu Lietuvos kariu galioja ne tik vilkint uniformą. Pilietiškumas, pagalba nelaimėje - neatsiejamos vertybės, neabejotinai glūdinčios tuose priesaikos žodžiuose ir puoselėjamos. 
null
Oro gynybos batalione lankėsi Švedijos gynybos atašė
2019-01-18
img

Sausio 17 d. Oro gynybos batalione oficialiu vizitu lankėsi Švedijos gynybos atašė, pulkininkas leitenantas Örjan STRÖM. Vizito metu gynybos atašė buvo supažindintas su Oro gynybos bataliono istorija, jam keliamais uždaviniais, esama struktūra, ginkluote bei iššūkiais ir ateities perspektyvomis oro gynybos kontekste. Taip pat buvo aptartos tolimesnio bendradarbiavimo su Švedijos kariuomene galimybės OGB radarų operatorių rengime.

null
Karo prievolininkų sąrašai yra skelbiami tik oficialioje Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos svetainėje
2019-01-18
img

Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba informuoja, kad karo prievolininkų sąrašai yra skelbiami tik oficialioje Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos svetainėje sauktiniai.karys.lt, kaip ir buvo skelbiama per visuomenės informavimo priemones. Dėl  didelio svetainės apkrovimo, paskelbus karo prievolininkų sąrašus, svetainės lankytojams kartais galėjo neveikti kai kurios svetainės funkcijos. Šiuo metų interneto svetainė veikia be sutrikimų ir kiekvienas karo prievolininkas gali pasitikrinti ar pateko į sąrašą ir jam duotą nurodymą.

null
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio bataliono vadu tapo pulkininkas leitenantas Vytis Andreika
2019-01-17
img

Sausio 17 d. Lietuvos kariuomenės  Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione vyko bataliono vado pasikeitimo ceremonija. Laikinai bataliono vado pareigas vykdęs štabo viršininkas majoras Vilius Zagurskis Kęstučio bataliono kovinę vėliavą perdavė pulkininkui leitenantui Vyčiui Andreikai. Renginyje dalyvavo Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija“ vadas  pulkininkas Artūras Radvilas, „Žemaitijos“ brigadai pavaldžių batalionų vadai,  Tauragės apskrities jėgos struktūrų padalinių vadai, civilinės valdžios ir žiniasklaidos atstovai.

null
Į tarptautinę operaciją ,,Sophia“ išvyksta ketvirtoji Laivų apžiūros grupė
2019-01-17
img
Sausio 17 dieną Karinių jūrų pajėgų štabe vyko ketvirtosios Laivų apžiūros grupės išlydėjimas į tarptautinę operaciją ,,Sophia". 12 Lietuvos karių grupė sudaryta Karinių jūrų pajėgų pagrindu kartu su kariais iš Karo policijos ir Specialiųjų operacijų pajėgų. Pagrindinės šios grupės užduotys - laivų, sukeliančių įtarimą dėl nelegalaus ginklų ar migrantų gabenimo identifikavimas, apklausa, stabdymas, apžiūra ir įtartinų priemonių bei jų plaukiojimo priemonių sulaikymas. Laivų apžiūros grupė užduotis atliks plaukiodama su Vokietijos štabo ir aprūpinimo laivu FGS ,,Berlin".
null
Nepriklausomybės aikštėje iškilmingai paminėtas Krašto apsaugos savanorių pajėgų gimtadienis
2019-01-17
img

Sausio 17 d. Vilniuje Nepriklausomybės aikštėje plevėsavo visos Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) rinktinių vėliavos, kartu su Estijos, Latvijos ir Lenkijos savanorių pajėgų vėliavomis - iškilminga rikiuote buvo minimas 1991-aisiais metais, grėsmės akivaizdoje apsisprendusiųjų stoti Tėvynės sargybon sprendimas. Tuomet, po bandymo ginkluota jėga nuversti Lietuvos Vyriausybę, Aukščiausioji Taryba priėmė įstatymą dėl Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos įkūrimo.

null
Lietuvos ir Ukrainos kariuomenių vyriausieji puskarininkiai dalijasi patirtimi
2019-01-16
img

Sausio 14 d. Generolo A. Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje prasidėjo savaitės trukmės Lietuvos ir Ukrainos kariuomenių vyriausiųjų puskarininkių seminaras, kuriuo siekiama keistis tarnybos patirtimi ir stiprinti Ukrainos kariuomenės vyriausiųjų puskarininkių institutą.

null
Paskelbti 2019 m. šaukiamųjų karo prievolininkų sąrašai
2019-01-16
img
Sausio 16 d., paskelbti praeitą savaitę sudaryti 2019 m. karo prievolininkų sąrašai.   Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės bus nurodytas tikslus terminas iki kada reikia susisiekti su paskirtu regioniniu karo prievolės ir komplektavimo padaliniu. Šaukiamųjų sąrašai bus atnaujinami kiekvienos savaitės pirmadienį.
null
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media