Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Apdovanoti iš misijos Malyje grįžę Alytaus krašto kariai

2018-11-07
image

Lapkričio 7 d. Alytaus Rotušės aikštėje vyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės karių, grįžusių iš Jungtinių Tautų vadovaujamos operacijos Malio Respublikoje (MINUSMA) apdovanojimo ceremonija. Krašto apsaugos sistemos medaliai „Už tarptautines operacijas" buvo įteikti 34-iems profesinės karo tarnybos kariams ir kariams savanoriams, keturis mėnesius Vokietijos kontingento sudėtyje sėkmingai vykdžiusiems pajėgų apsaugos funkcijas. Tai trečioji Pajėgų apsaugos vieneto pamaina, kurią misijos rajone spalio pabaigoje pakeitė KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai.


„Jūsų tarnyba Jungtinių Tautų vadovaujamoje misijoje buvo mūsų šalies indėlis į stabilumą pasaulyje. Dėkoju už jūsų kovingumą ir pasiaukojimą, vykdant užduotis sunkiomis tarnybos sąlygomis. Džiaugiuosi, kad įveikėte namų ilgesį ir misiją atlikote profesionaliai," - sakė KASP vadas plk. Dainius Pašvenskas.


Renginyje taip pat dalyvavo KASP rinktinių vadai ir puskarininkiai, Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius, Alytaus rajono savivaldybės atstovai, sukarintų struktūrų atstovai, karių artimieji ir kiti svečiai.


Jungtinių Tautų operaciją Jungtinės Tautos operaciją MINUSMA (angl. Multinational Intergrated Stabilization Mission, MINUSMA) Malyje vykdo nuo 2013 m. MINUSMA siekia stabilizuoti padėtį šalyje, remti pereinamojo laikotarpio veiksmų plano įgyvendinimą, apsaugoti civilius gyventojus, propaguoti ir ginti žmogaus teises, rengti humanitarinės pagalbos teikimą, kultūros paveldo išsaugojimą ir padėti užtikrinti teisingumą nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis.

 

Daugiau nuotraukų - KASP Facebook galerijoje

 

vyr. eil. Michail Lysenko nuotr.

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media