Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Į atsargą išlydėtas Lietuvos kariuomenės generolas

2018-02-13
image

Vasario 12 d. iškilmingos ceremonijos metu prie Krašto apsaugos ministerijos į atsargą išlydėtas generolas majoras Edvardas Mažeikis.

 

Atsisveikinimo ceremonijoje dalyvavo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė, pajėgų vadai ir kiti svečiai.

„Tarnyba kariuomenėje buvo ypač prasmingas mano gyvenimo etapas. Džiaugiuosi, kad ir būdamas atsargoje galėsiu dirbti srityje, susijusioje su Europos Sąjungos gynybos pajėgumų stiprinimu ", - atsisveikindamas sakė gen. mjr. E. Mažeikis.

 

Gen. mjr. E. Mažeikio garbei buvo išrikiuota Garbės sargybos kuopa su Lietuvos valstybės ir kariuomenės vėliavomis, grojo Lietuvos kariuomenės orkestras. Atsisveikinamo ceremonijos metu taip pat skambėjo ir neoficialus lakūnų himnas „Reikėjo berniukams".


Gen. mjr. E. Mažeikis nuo 2014 m. vadovavo NATO Standartizacijos biurui, įsikūrusiam NATO vadavietėje, Briuselyje. Prieš tai vadovavo Lietuvos karinėms oro pajėgoms. E. Mažeikis į Lietuvos kariuomenę atėjo turėdamas aviacinį išsilavinimą ir 1992 m. buvo paskirtas Krašto apsaugos ministerijos Aviacijos tarnybos Kovinės parengties skyriaus viršininko pavaduotoju. Vėliau vadovavo Karinių oro pajėgų Aviacijos bazei, du kartus buvo paskirtas Lietuvos karinių oro pajėgų vadu, ėjo karinio atstovo NATO ir Europos Sąjungai pareigas. Taip pat vadovavo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijai, Krašto apsaugos ministerijos Gynybos štabui.


Gen. mjr. E. Mažeikis yra baigęs Bundesvero vadovavimo akademiją Vokietijoje, Nacionalinį gynybos universitetą Jungtinėse Amerikos valstijose, įgijęs naikintuvų lakūno kvalifikaciją.


Per ilgą ir garbingą tarnybos Lietuvos krašto apsaugos sistemoje laikotarpį gen. mjr. E. Mažeikis ne kartą skatintas Lietuvos Respublikos Prezidento, Krašto apsaugos ministro, Kariuomenės vado, pajėgų vadų apdovanojimais, tame tarpe apdovanotas Lietuvos kariuomenės medaliais „Už nuopelnus" ir „Už pasižymėjimą".

 

Informacija KAM SKVRD.

 

Nuotr. aut. srž. sp. Ieva Budzeikaitė 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media