Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės gretas papildė naujas generolas

2018-02-06
image

"Lietuvos kariuomenės generolų gretos šiandien pasipildė jau atkurtos nepriklausomos Lietuvos karininkijos atstovu. Šiemet - ne tik kariuomenės šimtmečio metai, bet ir Lietuvos saugumo ir Lietuvos kariuomenės stiprėjimo metai. Turime didelį visuomenės pasitikėjimą kariuomene ir pirmą kartą - istorinį krašto apsaugos finansavimą, ir tai yra reali galimybė žengti didelį žingsnį į priekį tampant modernia XXI a. kariuomene", - sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sveikindamas brigados generolą Raimunda Vaikšnorą. „Dabar kariuomenė turi visas galimybes atsinaujinti, stiprėti, ir aš linkiu dešimtajam mūsų kariuomenės generolui visą savo naujai gautą galią skirti sparčiam kariuomenės modernėjimui, atsinaujinimui ir stiprėjimui", - pabrėžė ministras R. Karoblis.

 

Vasario 6 d. LR Prezidentės dekretu brigados generolo laipsnis buvo suteiktas pulkininkui Raimundui Vaikšnorui, Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininko pavaduotojui operacijoms.

 

Brg. gen. R. Vaikšnoras tarnybą krašto apsaugos sistemoje pradėjo 1991 m. vasario mėnesį. Jis yra vadovavęs Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionui, tarnavęs NATO vadovaujamoje Tarptautinių saugumo pramos pajėgų (angl. ISAF) stabilizavimo operacijoje Afganistane. Taip pat jis yra baigęs Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją, Jungtinius vadų ir štabo karininkų kursus Baltijos gynybos koledže (BALDEFCOL) Estijoje ir Sausumos pajėgų karo koledžą Jungtinėse Amerikos Valstijose.

 

„Generolas R. Vaikšnoras - puikus pavyzdys visiems Lietuvos kariams, savo autoritetu, lyderio savybėmis užtikrintai užsitarnavęs Lietuvos ir užsienio šalių karių pagarbą", - sveikindamas sakė Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras.

 

Per 27-erius garbingos tarnybos Lietuvos krašto apsaugos sistemoje metus brg. gen. R. Vaikšnoras yra ne sykį skatintas ir apdovanotas. Tarp jų: Lietuvos kariuomenės pajėgų medaliu „Už pasižymėjimą", Lietuvos kariuomenės medaliais „Už pasižymėjimą" ir „Už nuopelnus", Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos medaliu „Už tarptautines operacijas", Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos proginiu įstojimo į NATO medaliu.

 

Brg. gen. R. Vaikšnoras po laipsnio suteikimo ir toliau eis Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininko pavaduotojui operacijoms pareigas. LR Prezidentės dekretas, kuriuo suteiktas aukštesnis karinis laipsnis įsigalioja vasario 6 dieną.

Tai jau dešimtasis generolas šiuo metu tarnaujantis Lietuvos kariuomenėje, dar septyni generolai buvo išleisti į atsargą (tarp jų ir buvęs pirmasis Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadas dimisijos flotilės admirolas Raimundas Saulius Baltuška, miręs 2016 m.).

 

Pulkininko ir generolo laipsniai suteikiami LR Prezidento dekretu, pasiūlymus dėl aukštesniųjų karininkų laipsnių teikia krašto apsaugos ministras.

 

KAM nuotraukos

 

2018-02-08 16:03

V.Ivanauskas

Sveikinu ! Didžiuojuosi tarnavęs Jūsų vadovaujamoje kuopoje, ačiū už tai, kad tokie VADAI vadovaus Lietuvos kariuomenei.
2018-02-06 13:53

PAVELAS

Sveikinimai.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media