Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės vadas: karių vidinė būsena ir nusiteikimas yra ne mažiau svarbu nei fizinis pasirengimas bei profesiniai įgūdžiai

2018-11-22
image

Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko kalba lapkričio 22 d. Krašto apsaugos ministerijoje vykusioje Lietuvos kariuomenės atkūrimo šimtmečiui skirtoje spaudos konferencijoje.

 

„Šiemet buvo net apie 5000 gyventojų, kurie kariuomenei skyrė 2 procentus nuo savo pajamų mokesčio. Tokiu būdu gavome per 120 tūkst. eurų paramos.

 

Informuoju, kad šias lėšas nusprendėme skirti tiesioginiam kariuomenės pajėgumo stiprinimui – KASP naudojamų taikliųjų šaulių ginklų M14 modernizavimui. Už šią sumą galėsime modernizuoti apie 75 ginklus.

 

Noriu pažymėti, kad per pastaruosius 5 metus Lietuvos gyventojai tokiu būdu kariuomenę parėmė apie 810 tūkst. eurų suma, įskaitant ir ką tik mano minėtą. Be to, atskiri fiziniai ir juridiniai asmenys mus rėmė ir patys pervesdami lėšas į Lietuvos kariuomenės sąskaitą. Tokiu būdu per 5 metus Lietuvos kariuomenė gavo apie 50 tūkst. eurų iš juridinių ir apie 21 tūkst. eurų iš fizinių asmenų.

 

Už lėšas, gautas iš gyventojų pajamų mokesčio dalies, įsigijome įvairių priemonių, skirtų padidinti mūsų karių saugumą ir išlikimo mūšyje galimybes: 30 šarvinių liemenių, virš dviejų šimtų infraraudonųjų spindulių filtrų, kurių dėka kariai tampa nepastebimi priešo įrangai, fiksuojančiai optinius prietaisus, modernizavome per 400 taikliųjų šaulių ginklų M-14, vykdome kelių šimtų optinių taikiklių, kurie bus montuojami ant KASP turimų granatsvaidžių, įsigijimą.

Už lėšas, kurias iki šiol gavome tiesiogiai iš fizinių juridinių asmenų, Karaliaus Mindaugo husarų, Birutės ulonų, Butigeidžio dragūnų ir Kęstučio batalionuose bei Karinėse jūrų pajėgose atnaujinome sporto inventorių, prisidėjome prie vieno sužeisto kario gydymo, KASP reikmėms įsigijome bepilotį orlaivį ir naktinio matymo prietaisą.

 

Tai, kad tikėdami Lietuvos kariuomene ir matydami prasmę jos veikloje žmonės savanoriškai prisideda prie to, kad karys būtų saugesnis ir galėtų geriau atlikti savo pareigą, rodo mūsų valstybiškumą ir vienybę. Nuoširdžiai dėkoju visiems prie to prisidėjusiems.

  

Dėkoju visiems karių tėvams už dorai išugdytus sūnus ir dukras, suprantančius ne tik pilietines teises, bet ir pareigas, bei stojančius į karo tarnybą savo noru. Kaip ir Jūs, didžiuojamės jais ir branginame.

 

Karių vidinė būsena ir nusiteikimas vykdant paskirtas užduotis yra ne mažiau svarbu nei fizinis pasirengimas bei profesiniai įgūdžiai. Todėl už visokeriopą palaikymą sunkiais tarnybos momentais ir karinės specifikos supratimą esu dėkingas visiems karių artimiesiems.

 

Jau rytoj sueis 100 metų kai, 1918-aisiais atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, buvo pradėta formuoti ir modernioji Lietuvos kariuomenė, kurios tradicijas tęsiame iki šiol. Todėl, Lietuvos karių, vardu visus mūsų šalies gyventojus ir svečius kviečiu šį savaitgalį aktyviai dalyvauti Lietuvos kariuomenės atkūrimo 100-mečiui paminėti skirtuose renginiuose.

 

Tai bus ir graži šventė, ir gera proga pagerbti visus, kurie per pastarąjį šimtmetį gynė, saugojo ir tebesaugo mūsų šalies laisvę ir nepriklausomybę.“

 

srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media