Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos karo laivas M51 palydėtas į paskutinę kelionę

2018-08-08
image

Rugpjūčio 7 d. buvęs Karinių jūrų pajėgų minų paieškos ir nukenksminimo laivas „M-51" (buvęs „Kuršis" (M-51) išbuksyruotas į utilizavimo vietą.

 

Pripažinus laivą „M51" nereikalingu ir netinkamu (negalimu) naudoti Lietuvos kariuomenės reikmėms, jis buvo nurašytas ir paruoštas likvidavimui. Demontuota visa ginkluotė, karinė įranga ir ryšių informacinės sistemos. Atskiri agregatai ir sistemos, kurias bus galima panaudoti Lietuvos kariuomenės ar kitų institucijų (Vytauto Didžiojo karo muziejus, Klaipėdos universitetas, Klaipėdos laivininkų mokykla, Lietuvos jūrų muziejus) reikmėms, demontuoti, užpajamuoti ir palikti saugojimui.

 

Utilizuojamą laivą „M51" jau pakeitė ir „Kuršis" vardą perėmė modernus, Jungtinėje Karalystėje gamintas, minų paieškos ir nukenksminimo laivas „Kuršis" (M-54).

 

Lietuvos karinėms jūrų pajėgoms (KJP) priklausęs laivas „Kuršis" (M51) buvo pastatytas 1959 m. Vokietijos kariniam laivynui ir pavadintas „Marburg" vardu (bortinis numeris M 1080). Iš pradžių šis laivas buvo skirtas minoms traluoti, o 1978-1979 m. buvo modernizuotas minų paieškai vykdyti. 2000 m. vasario mėnesį laivas buvo išvestas iš Vokietijos laivyno karinės rikiuotės. Tų pačių metų lapkričio 15 d. ant „Marburg" (M1080) stiebo suplevėsavo Lietuvos karinių jūrų pajėgų vėliava. Laivo krikštynos įvyko Lietuvoje, Klaipėdoje, 2001 m. balandžio 27-ąją. Laivui buvo suteiktas „Kuršio" (M51) vardas ir jo globėjais tapo Klaipėdos miestas. Šio didžiausio pajūrio miesto herbas buvo pasirinktas laivo „Kuršis" (M51) herbu.

 

Laivo paskirtis buvo jūrinių minų ir kitų sprogmenų paieška ir neutralizavimas. Laivas vykdė ir kitas užduotis: saugo ir kontroliuoja teritorinius vandenis bei išskirtinę ekonominę zoną, vykdė gelbėjimo ir paieškos operacijas, eskortavo laivus.

 

Karinių jūrų pajėgų laivas M51 aktyviai dalyvavo įvairiose išminavimo operacijose ir tarptautiniuose mokymuose, tokiuose kaip OPEN SPIRIT, MCOPLIT, MCOPLAT ir MCOPEST,MCMSQEX, BALTOPS, AMBER SEA, BLUE GAME. Laivas ne kartą pusmečiui buvo skiriamas dalyvauti Baltijos eskadros junginyje BALTRON, dalyvavo NATO greitojo reagavimo priešmininių laivų grupės (SNMCMG 1) veiksmuose Šiaurės ir Baltijos jūrose.

 

Karinių jūrų pajėgų nuotraukos

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media