Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Naujajame „Kario“ žurnale skaitykite: „Telemark“: priešakinės Norvegijos pajėgos

2018-12-06
image

Apie pusė Norvegijos karių (maždaug 5 000) tarnauja brigadoje „Nord". Tai gausiausias šalies ginkluotųjų pajėgų vienetas ir iš esmės yra pagrindinis Norvegijos junginys karinėms užduotims vykdyti. Jį sudaro devyni batalionai. Vienas jų - batalionas „Telemark" (trumpinys -TMBN) yra lyg visos brigados „ieties smaigalys" ir kartu priešakinės kariuomenės pajėgos. „Telemark" - tai nuolatinės parengties kovinė grupė, sudaryta tik iš profesinės tarnybos karių.


Padalinys pavadintas vieno pietinių Norvegijos regionų vardu. Istorinėmis dabartinio bataliono „Telemark" ištakomis formaliai galima laikyti 1789-1817 m. ir XX a. pradžioje egzistavusius pėstininkų pulkus tuo pačiu vardu.


Platesniame kontekste pavadinimą „Telemark" su karo istorija sieja ir specialiųjų operacijų grupė, 1943 m. sunaikinusi šiame regione veikusią „sunkiojo vandens" laboratoriją, kuri buvo gyvybiškai svarbi nacių branduolinio ginklo tyrinėjimams.


Visą straipsnį skaitykite 12-ame šių metų KARIO numeryje jau kitą savaitę.


Norintiems prenumeruoti Lietuvos kariuomenės žurnalą KARYS kreiptis:


tel. (8 5) 210 3895, (8 5) 210 3897
arba el. paštu: [email protected]

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media