Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Prasidės didžiausios nacionalinės Lietuvos kariuomenės pratybos „Perkūno griausmas 2018“

2018-05-30
image

Spaudos konferencijos vaizdo įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=Pyt103fsimQ

Birželio 1 dieną Lietuvoje prasidės didžiausios šalies istorijoje nacionalinės pratybos „Perkūno griausmas 2018“. Dvi savaites truksiančiuose mokymuose Lietuvos ginkluotosios pajėgos tiek savarankiškai, tiek ir su NATO sąjungininkais treniruosis vykdyti plataus spektro valstybės ginkluotos gynybos operacijas.

Mokymuose dalyvaus Lietuvos kariuomenės padaliniai ir kitos Lietuvos Respublikos ginkluotosioms pajėgoms priskiriamos vidaus saugumo tarnybos, Krašto apsaugos ir Vidaus reikalų ministerijoms pavaldžios institucijos ir civilinės organizacijos. Pratybose taip pat dalyvaus NATO sąjungininkai – Vokietijos vadovaujamos NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų kariai ir Portugalijos rotacinių pajėgų padalinys.

„Šių metų birželio mėnesį Lietuvoje vyks eilė saugumo prasme Lietuvai ir Baltijos regionui ypatingai reikšmingų tarptautinių pratybų. Svarbiausios iš jų – tai didžiausios Lietuvos kariuomenės istorijoje nacionalinės pratybos „Perkūno Griausmas 2018“. Kiekvienos iš šių pratybų turi savo tiesioginių vadovybių iškeltus tikslus ir siekinius. Lietuvai aktualu tai, kad visas šias pratybas vienija vienas pagrindinis tikslas – Lietuvos ir regiono saugumo užtikrinimas. Visos šios pratybos yra pabrėžtinai gynybinio pobūdžio, su tikslu rengtis užtikrinti šalių suverenitetą.“- spaudos konferencijoje sakė mokymams vadovaujantis Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras. 

 

Pratybose „Perkūno griausmas 2018“ dalyvaus iki 9000 karių ir kitų institucijų atstovų.

„Siekdami išlaikyti skaidrumo ir atvirumo dvasią, Lietuva į pratybas pakvietė stebėtojus iš Rusijos, Baltarusijos, Švedijos ir Suomijos.“ – spaudos konferencijoje akcentavo generolas V. Vaikšnoras.

Jau artimiausiu metu Lietuvoje ir Baltijos šalyse vyks keletas regiono saugumą stiprinančių  didelio masto tarptautinių karinių pratybų, todėl jau artimiausiomis dienomis šalies teritorijoje gyventojai pamatys pirmąsias karines transporto priemonių kolonas. Didžiausias judėjimas laukiamas birželio 6-9 dienomis, kai vyks JAV Sausumos pajėgų II-ojo kavalerijos pulko persidislokavimas. Jo metu apie 3 tūkst. JAV karių su 1500 kovinės technikos vienetų persidislokuos iš Vokietijos į Baltijos šalis ir Lenkiją.

Šis didžiausias iki šiol Lietuvoje vykdytas tokio masto karinės technikos judėjimas numatomas per Kalvarijų užkardą, kiek mažesnis – per Lazdijų. Technika nuo Kalvarijų užkardos judės per visą Lietuvos teritoriją į pratybų vietas Lietuvos kariniuose poligonuose. Birželio 18-21 dienomis iš pratybų vietovių JAV kariai keliais iš Lietuvos teritorijos grįš į nuolatines dislokacijos vietas.  

Lietuvos kariuomenė rekomenduoja gyventojams, birželio 6-9 ir 18-21 dienomis  planuojantiems savo keliones per Lazdijų ar Kalvarijų pasienio punktus, numatyti, kad dėl labai intensyvaus karinės technikos judėjimo kelionė gali užtrukti kiek ilgiau.

 

„Kariuomenės atstovai kartu su kitomis Lietuvos valstybinėmis institucijomis kruopščiai planuoja technikos kolonų judėjimą. Tikimės ir visuomenės paramos bei supratimo.“- sakė generolas V. Vaikšnoras.

 

Kontaktinis asmuo: Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Tomas Pakalniškis, mob.: 865761271, el. paštas tomas.pakalniskis@mil.lt

Alfredo Pliadžio nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media