Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Sausumos pajėgų mokymo centre intensyviai rengiami būsimi „Vilkų“ vairuotojai

2018-12-06
image

Sausumos pajėgų kariai intensyviai įvairiuose kursuose Lietuvoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose (toliau - JAV) mokosi pėstininkų kovos mašinų valdymo ir įgytas žinias jau greitai naudos valdydami naująsias mašinas, kurios Lietuvoje bus vadinamos Vilkais".

 

Gruodžio pradžioje Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre vairuotojų kursus pradėjo jau trečioji grupė. Praėjusį mėnesį "Vilkų" vairuotojų kursus jau baigė pirmosios karių grupės , o JAV treniravosi būsimi kovos mašinų vadai. Kariai JAV mokėsi pagal partnerių patirtį organizuoti ir vykdyti teorinį bei praktinį pėstininkų kovos mašinų komandų rengimą. Kol kas pagrindiniai kursų klausytojai ir instruktoriai - būsimi vairuotojai iš Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Algirdo bataliono. Būtent "algirdiečiai" pirmieji ir apsiginkluos šiomis moderniomis mašinomis.

 

Kurso metu vairuotojai mokosi valdyti šią virš 35 tonų sveriančią mašiną bekelėje, ant lygios ir slidžios dangos, siaurais miško keliukais, miestuose bei greitkeliuose. Kariai taip pat mokosi mašinas valdyti tamsiu paros metu bei išbando jas specialioje ekstremalaus vairavimo mokymo trasoje.

 

Vykdant treniruotes Jonavos mieste ir jo apylinkėse, siaurame miško keliuke su „Vilkais" susidurti teko ir iš grybavimo grįžtančiam buvusiam fotografui Vytautui Stabinskui. Paklaustas ar netrukdo ir ar nebaisu su tokia technika prasilenkti, fotografas atsakė: „Oi, tegu tik važinėja, visai netrukdo, juk čia savi, lietuviški važinėja".

 

Šiuo metu su turimais dviem mokomaisiais „Vilkais" kiekvieno kurso metu parengiami 6 kvalifikuoti jų vairuotojai. Kursai vyksta be pertraukų tam, kad kitais metais į Lietuvą atkeliausiančias mašinas padaliniai iš karto galėtų naudoti savo pratybose.


Juozo Lukšos mokymo centro informacija ir nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media