Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Sausumos pajėgų vadovybė padėkojo JAV ir Lietuvos partnerystę stiprinusiems karininkams

2019-01-11
image

Sausio 10 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabe lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos (PANG) karininkų delegacija, kuri susitiko su Sausumos pajėgų štabo viršininku pulkininku Tomu Masaičiui, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) vadu pulkininku Dainiumi Pašvensku, Sausumos pajėgų ir KASP štabo kariais.

 

Susitikimų metu buvo aptartos Lietuvos kariuomenės ir PANG  bendradarbiavimo aktualijos bei tolimesnio vystymo perspektyvos.

 

Vizito pabaigoje tarnybą pareigose baigiantiems PANG štabo Operacijų skyriaus viršininkui pulkininkui Gregui Klarkui (Gregg Clark) bei Lietuvos ir Pensilvanijos bendradarbiavimo programos vadovui majorui Džonui Lankasteriui (John Lancaster) už svarų indėlį planuojant ir sėkmingai įgyvendinant dvišalės partnerystės projektus buvo įteikti apdovanojimai ir Lietuvą priminsiantys suvenyrai.

 

Lietuvos kariuomenės ir Jungtinių Amerikos Valstijų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos bendradarbiavimas vyksta jau 25 metus. Per šį laikotarpį įvyko daugybė bendrų renginių, mokymų, seminarų ir susitikimų, atmintinų datų minėjimų, karinių pratybų. JAV PANG ir Lietuvos kariai drauge dalyvavo tarptautinėje operacijoje Afganistane 2009–2012 metais.

Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai nuolat dalyvauja karinėse pratybose Baltijos valstybėse, o Lietuvos kariai pratybose, instruktorių rengimo „Train-the-trainer“ programose ir kituose renginiuose Pensilvanijos valstijoje.

 

Nuotr. aut. vyr. eil. Michail Lysenko

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media